GeForce Now neden 800 serisi ekran kartlarını desteklemiyor?

Kusura bakmayın.

Windows için GeForce Now sistem gereksinimleri​

• 64 Bit Windows 7 ve üzeri (32 Bit işletim sistemleri desteklenmiyor)
  • Çift çekirdekli ve en az 2.0 GHz hızında işlemci.
  • 4 GB RAM bellek.
  • DirectX 11 desteği bulunan ekran kartı.
  • NVIDIA GeForce 600 ve üzeri.
  • AMD Radeon HD 3000 ve üzeri.
  • Intel HD Graphics 2000 ve üzeri.
Öte yandan NVIDIA GeForce GTX 880M, 870M, 860M, 850M, 840M, 830M, 820M, ve 800M ekran kartlarının desteklenmediği bildirildi.

Desteklenmemesi biraz garip olmuş halbuki eski entegre ekran kartı ile açabiliyorken.

Daha kötü veya daha iyi ekran kartlarında problem olmazken 800 serisi ekran kartımla (840 m) GeForce Now kullanamıyorum. Neden?

Araştırdığıma göre dahili ekran kartınız ile(Intel UHD falan)çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
Hocam peki neden biz o sorunun sebebini arıyoruz. Benim ekran kartımdan destek dahi kesilmedi peki neden kullanamıyorum ben GeForce Now'u?

Hocam herhangi bir sebep bulamadım. Sadece desteklenmediği, varsa dahili grafik kartı birimi ile çalıştırılabileceği söyleniyor.

Araştırdığıma göre dahili ekran kartınız ile(Intel UHD falan)çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Onu bende düşündüm fakat 840M ile açamamam biraz akılkarı gibi gelmiyor bana. Ha açıklasalar o ekran kartlarında böyle eksiklik var yapamazsınız onun yerine entegreyle kullanın deseler. Kabul ederim entegreyle kullanırım. Neyse peki entegre (Intel) ekran kartımla nasıl açabilirim GeForce Now'u bir bilginiz var mı?

Onu bende düşündüm fakat 840M ile açamamam biraz akılkarı gibi gelmiyor bana. Ha açıklasalar o ekran kartlarında böyle eksiklik var yapamazsınız onun yerine entegreyle kullanın deseler. Kabul ederim entegreyle kullanırım. Neyse peki entegre (Intel) ekran kartımla nasıl açabilirim GeForce Now'u bir bilginiz var mı?

https://www.nvidia.com/en-us/geforc...uestion-800-series-gpus-not-supported-on-gfn/ bu forumda anlatmış başka bir arkadaş.
https://www.nvidia.com/en-us/geforc...0/344619/why-gtx800-series-are-not-supported/ böyle bir şey de var.

Geri
Yukarı