GeForce NOW PC'yi yorar mı?

O halde ben Steam üzerinden Dying Light 2'yi satın alıp Geforce Now üzerinden oyunu oynayayım:)
Teşekkür ederim.

Peki istediğim herhangi bir zaman oyunu kaydedip ertesi gün kaldığım yerden devam edebilme imkanım oluyor mu?
Tabii ki de var hocam. Bilgisayarınıza nasıl kaydetmiş oluyorsanız GFN sunucusuna da aynı şekilde kaydetmiş oluyorsunuz.

Herkese merhaba. Monster Abra A5 v15.4 kullanıcısıyım.

Ekran kartım GTX 1050 3 GB Dying Light 2 için fazla yeterli olmadığı için aklıma oyunu GeForce NOW üzerinden oynamak geldi.

Ama aklıma takılan ve bilgisayarım bozulur mu diye korkmama sebep olan çok önemli bir nokta oldu.

Normalde Far Cry 5, GTA 5 gibi oyunları oynarken bilgisayarım çok ısındığı için soğutucuyla oynamaya muhtaçtım. Yani soğutucu ile bu oyunları 75 dereceyi geçmeden oynayabiliyordum. Aksi takdirde bilgisayarım hemen ısınıyor.

Şimdi benim aklıma takılan şu oldu;
Eğer bilgisayarım kaldırsa idi Dying Light 2'yi kendim oynayacaktım ve soğutucu kullanacaktım.

Ama GeForce NOW üzerinden oyunu çalıştırınca yine bilgisayar sanki kendim oynarmış gibi oyun oynarken aşırı ısınır mı, soğutucu çalıştırmam gerekir mi bilemedim.

Nedenini şöyle açıklamak istiyorum:
Ben MSI Afterburner olmadan asla bir oyuna girmem, çok korkarım ya haberim olmadan sıcaklık 80 dereceyi geçerse diye. Bu sebeple eğer 80 dereceyi geçerse hemen oyundan çıkıp bilgisayarı koruyayım diye MSI Afterburner programına çok ihtiyacım var.

Ama sanırım şimdi GeForce NOW üzerinden oyuna girince MSI Afterburner kullanmayacağım. Ya MSI Afterburner olmadığı için GeForce NOW üzerinden Dying Light 2 oynarken bilgisayarımın ısınmasından haberim olmazsa?

Ya farkında olmadan bilgisayar 80-90 derecelere gelirse?

Kısaca dört başlık altında özetlersem:

1-) GeForce NOW üzerinden oyun oynamak bilgisayarın kendisinden oyun oynuyormuş gibi bilgisayarı yorup ısınmaya neden olur mu?

2-) eğer GeForce NOW normal bilgisayar üzerinden oyun oynuyormuşuz gibi ısınmaya neden oluyorsa, normalde soğutucu ile oynadığım için GeForce NOW'da da soğutucuyu kullanmalı mıyım?

3-) GeForce NOW üzerinden oyun oynarken MSI Afterburner ile sıcaklık takibi yapabiliyor muyuz?

4-) eğer MSI Afterburner ile sıcaklık takibi yapamıyorsak ve GeForce NOW bilgisayarı çok yoruyorsa haberimiz olmadan bilgisayar çok ısınır mı?

Hocam fazla takıntılısınız sanki. Bilgisayar çok ısınırsa kendini kapatır zaten kapatması içinde 97'yi falan geçmesi gerekiyor. Termal macun falan yeniyse dert etmene gerek yok.

Hocam fazla takıntılısınız sanki. Bilgisayar çok ısınırsa kendini kapatır zaten kapatması içinde 97'yi falan geçmesi gerekiyor. Termal macun falan yeniyse dert etmene gerek yok.
Evet özellikle bilgisayar konusunda biraz dikkatliyim.

2 senelik bilgisayar deneyimimde şimdiye kadar bir kez o da sanırım sadece bir ya da iki kez yani 90 dereceyi görmüştüm.

Genelde 75 derece oluyor ağır oyunlarda. Hadi yaz ayları bilemediniz 80 82 derece. Soğutucu da var.

Geforca PC yormaz çünkü senin bilgisayar sadece sana görüntüyü veriyor asıl işi yapan uzaktaki GeForce NOW bilgisayarlarını sen o bilgisayarları kontrol ediyorsun.

1-) GeForce NOW üzerinden oyun oynamak bilgisayarın kendisinden oyun oynuyormuş gibi bilgisayarı yorup ısınmaya neden olur mu?

2-) Eğer GeForce NOW normal bilgisayar üzerinden oyun oynuyormuşuz gibi ısınmaya neden oluyorsa, normalde soğutucu ile oynadığım için GeForce NOW'da da soğutucuyu kullanmalı mıyım?

3-) GeForce NOW üzerinden oyun oynarken MSI Afterburner ile sıcaklık takibi yapabiliyor muyuz?

4-) Eğer MSI Afterburner ile sıcaklık takibi yapamıyorsak ve GeForce NOW bilgisayarı çok yoruyorsa haberimiz olmadan bilgisayar çok ısınır mı?

1-) Hayır.
2-) Olmuyor.
3-) Kendi cihazında yapabilirsin.
4-) Bilgisayar fazla ısınsa zaten reset atar.

GFN sisteminde uzak sunucuya bağlanarak komut gönderiyor ve görüntü alıyorsun. Oyun senin makinende çalışmıyor dolayısıyla telefonundan dahi oynayabilirsin, sadece görüntü alacaksın.

Evet özellikle bilgisayar konusunda biraz dikkatliyim.

2 senelik bilgisayar deneyimimde şimdiye kadar bir kez o da sanırım sadece bir ya da iki kez yani 90 dereceyi görmüştüm.

Genelde 75 derece oluyor ağır oyunlarda. Hadi yaz ayları bilemediniz 80 82 derece. Soğutucu da var.

Hiç sıkıntı olmaz hocam laptop kullanıyorsunuz zaten. 95 derecelere gelmesi için birkaç yıldır temizlemeyip termal macunu yenilememen gerekiyor.

Benim internet hızım akşam 19.00 ila 24 arasında 25 Mbps, 00.00'dan 19.00'a kadar ise 100 Mbps.

Eğer 25 Mbps Dying Light 2 oynamaz diyorsanız gündüzleri oynamaya çalışayım.

1920x1080P'de 25 Mbps internet gerekiyor. 720p de ise 15 Mbps.

Yeni konular

Geri
Yukarı