GeForce NOW PC'yi yorar mı?

Arkadaşlar cevapları vermiş ama bilgisayarın ısınsa dahi direkt yanmaz ki? En fazla kendini kapatır. 95 derecelere çok çıktım, hiçbir şey olmadı.
Doğru çok haklısınız. Herkes çok yardımcı oldu hepinize çok teşekkür ederim :)

Hiç sıkıntı olmaz hocam laptop kullanıyorsunuz zaten. 95 derecelere gelmesi için birkaç yıldır temizlemeyip termal macunu yenilememen gerekiyor.
Yok çok şükür öyle o kadar çok ısınma olmadı.
Zaten Üniversite birinci sınıfta aldım daha bilgisayarı, 2.5 senelik kullanıcıyım henüz:)) Bölümüm çok zor olduğu için çok fazla oyun da oynayamadım bu 2 senede. Daha çok uzaktan eğitim videoları için kullanmıştım.

Zaten bilgisayarı temiz kullanmaya özen gösteririm oyun oynarken falan. Düz zemin + soğutucu vb gibi.

Benim internet hızım akşam 19.00 ila 24 arasında 25 mbps, 00.00'dan 19.00'a kadar ise 100 mbps.

Eğer 25 mbps Dying Light 2 oynamaz diyorsanız gündüzleri oynamaya çalışayım.
Gündüzleri istediğiniz çözünürlükte çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Ben 50 Mbps hız ile 1080P 60 FPS olarak oynuyorum. Akşamları çözünürlüğü ya da FPS miktarını düşürmeniz gerekebilir. Siz oyunu oynarken evdeki internet kullanımı da mümkün olduğunca azalsın.

Yani oyunu oynatan GeForce NOW sunucusunun işlemcisi benimkisi değil, işlemci sıcaklığı artma derken NVIDIA'nın işlemcisini mi kast ettiniz?

Hocam siz işlemci ısınıyor dediğiniz için öyle dedim bu arada zaten sizin işlemcisini kullansa GeForce NOW mantığı kalır mıydı? Zaten amacı PC yetmeyenlere oyun oynatmak.

Evet, işlemci sıcaklığı o seviyelere gelse bile GeForce NOW'daki PC patlar senin PC bir şey olmaz.
Hiçbir işlemci çok fazla ısındığı için yanmaz ya da patlamaz. İşlemci üreticisinin koymuş olduğu sıcaklık sınırını geçtiğinde kendisini kapatır. Saçma şeyler ile konuyu açan kişiyi endişelendirmeye gerek yok.

Gündüzleri istediğiniz çözünürlükte çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Ben 50 Mbps hız ile 1080P 60 FPS olarak oynuyorum. Akşamları çözünürlüğü ya da FPS miktarını düşürmeniz gerekebilir. Siz oyunu oynarken evdeki internet kullanımı da mümkün olduğunca azalsın.
Benim için görüntü çok çamur gibi olmasın da yeter. 25 mbps hız 720p ya da 900p için yeterli olursa şayet tamamdır benim için.

Bu bahsettiğiniz çözünürlük, FPS ayarını düşürme olayını ben kendim Manuel olarak yapmalıyım dimi?

Yani atıyorum 18.00'da 100 mbps hızda oyuna başladım. Sonra saat 19'u geçti internet hızı düştü, tam o anda oyunun performansının düştüğünü hissedip ayarlardan grafiği düşürmem gerekiyor sanırım dimi.

Hiçbir işlemci çok fazla ısındığı için yanmaz ya da patlamaz. İşlemci üreticisinin koymuş olduğu sıcaklık sınırını geçtiğinde kendisini kapatır. Saçma şeyler ile konuyu açan kişiyi endişelendirmeye gerek yok.

Hocam onu öylesine söyledim yani gefoce Now başka PC'den oynatıyor anlamında.

Benim için görüntü çok çamur gibi olmasın da yeter. 25 mbps hız 720p ya da 900p için yeterli olursa şayet tamamdır benim için.

Bu bahsettiğiniz çözünürlük, FPS ayarını düşürme olayını ben kendim Manuel olarak yapmalıyım dimi?

Yani atıyorum 18.00'da 100 mbps hızda oyuna başladım. Sonra saat 19'u geçti internet hızı düştü, tam o anda oyunun performansının düştüğünü hissedip ayarlardan grafiği düşürmem gerekiyor sanırım dimi.
Oyuna giriş yapmadan önce NVIDIA GeForce NOW’ın kendi ayar kısmı var, o kısımdaki “özel” seçeneğini seçerek istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Doğru çok haklısınız. Herkes çok yardımcı oldu hepinize çok teşekkür ederim :)

Yok çok şükür öyle o kadar çok ısınma olmadı.
Zaten Üniversite birinci sınıfta aldım daha bilgisayarı, 2.5 senelik kullanıcıyım henüz:)) Bölümüm çok zor olduğu için çok fazla oyun da oynayamadım bu 2 senede. Daha çok uzaktan eğitim videoları için kullanmıştım.

Zaten bilgisayarı temiz kullanmaya özen gösteririm oyun oynarken falan. Düz zemin + soğutucu vb gibi.
İyi yapıyorsunuz hocam iyi oyunlar :)

Valla benim emektar laptopta denemiştim açılana kadar iyi gidiyordu tam ekrana geçince kasmaya başladı görüntü bozuldu fln kapadım bi daha denemedim 15 yıl yaşamış saçma bir şeye gitmesin :)

Geri
Yukarı