GeForce NOW sistemi yorar mı?

yagami_light

Hectopat
Arkadaşlar merak ettiğim konu şu: Twitch yayını bile izlerken işlemci kullanımım %100'lere dayanıyor. GeForce NOW'u laptopta kullanan arkadaşlar nasıl bir performans aldınız, bilgisayarınız ısındı mı ya da yüksek işlemci kullanımları gördünüz mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende bir şey olmadı. Arkadaşın laptopuna da hesabı girdim fanlar çok az ses yapıyordu. Çok kaynak kullanılmıyordu.

Gaming bir laptopum ASUS FX505dt serisi oyun oynarken fan sesi çok rahatsız edici olabiliyor o yüzden sordum diğer nedenim de laptop şarja bağlı değilken oyun oynamaktı.

Ryzen 7 3750h.
GTX 1650
8 GB RAM

Sisteminiz bu mudur ve bu sistemle Twitch izlerken nasıl %100 işlemci kullanımı olabiliyor ?

Ryzen5 3550h. Opera'dan izliyorum ara ara oluyor yanında başka sekmeler açık oluyor Twitch genelde tek başına %50-55 işlemci kullanıyor.

Arka planda ekstra programlar çalıştığından olabilir Opera tek başına %55 kullanacağını sanmıyorum ve eğer Opera GX kullanıyorsanız kısıtlayabilirsiniz işlemci ve RAM kullanımını.

Arka planda ekstra programlar çalıştığından olabilir Opera tek başına %55 kullanacağını sanmıyorum ve eğer Opera GX kullanıyorsanız kısıtlayabilirsiniz işlemci ve RAM kullanımını.

Hocam 1080p izlediğm zaman yapıyor onu 720p aşağısında işlemci kullanımı %12 -20'lere kadar düşüyor. Gx i sevemedim.

Geri
Yukarı