Geforce NOW tam bir para tuzağı

10 sayfa şeyi boşuna yazmışsınız. Adam bir tane mesaj yazıp ortadan kaybolmuş büyük ihtimal sizi iyi trollemiş. Yeni kullanıcı bir de. Siz de güzel bir şekilde trollü yemişsiniz.
Cevaplar bir tek başlığı açana değil elbet. Misal ben de bu konuyu araştırıyordum ve bu başlığa denk geldim. 30 dk'lık Türkiye versiyonunu denedim beğenmedim, fırsat bulunca 1 saatlik versiyonu deneyeceğim. Buraya yazarım.

Online oyunlarda bile gecikme olmuyor, normal bilgisayardaki gibi diyen vatandaşlar sallıyorlar. Battlefield 5 için konuşuyorum, normal bilgisayarda oyun içi GPU gecikmesi en iyi ekran kartlarında ve monitörler de 100 ile 144 FPS arasında 7-8 ms, bunun üzerine bir de en az 40-45 ms arası sunucu gecikmesi eklediğimizde en az 50ms oluyor.

Geforce nowda Türkiye sunucusuna en az 5 ms, ( geforce now Türkiye sunucularına uzak olup 15 ile 30 ms arası olanlar da var) oyunda sunucunun GPU gecikmesi 60 FPS’ te 17-20 ms arası, oyunu oynayan kişinin kendi bilgisayarındaki GPU gecikmesi 60FPS’te 15ms, geforce now Türkiye sunucusundan Ea Games sunucularına en az 50-55ms gönderildi, sunucudan 50-55 ms sürede yanıt geldi ve ortalama süre 100 ms oldu.

Toplam ortalama gecikme = 135ms.

Farkında değiller ama GFN ile 135 ms ile BF V oynuyorlar, normal bilgisayarın neredeyse 2,5 katı gecikme alıyorlar, sonra da normal bilgisayar gibi gecikme oluyor diyorlar. İnanmayın, sallıyorlar. Tamam bulut oyunculuk, tabiki gecikme olacak. Ama normal bilgisayardaki gibi gecikme var deyip de sallamayın be kardeşim.

Son düzenleme:
Online oyunlarda bile gecikme olmuyor, normal bilgisayardaki gibi diyen vatandaşlar sallıyorlar. Battlefield 5 için konuşuyorum, normal bilgisayarda oyun içi GPU gecikmesi en iyi ekran kartlarında ve monitörler de 100 ile 144 FPS arasında 7-8 ms, bunun üzerine bir de en az 40-45 ms arası sunucu gecikmesi eklediğimizde en az 50ms oluyor.

GeForce NOW'da Türkiye sunucusuna en az 5 ms, ( GeForce NOW Türkiye sunucularına uzak olup 15 ile 30 ms arası olanlar da var) oyunda sunucunun GPU gecikmesi 60 FPS'te 17-20 ms arası, oyunu oynayan kişinin kendi bilgisayarındaki GPU gecikmesi 60FPS'te 15ms, GeForce NOW Türkiye sunucusundan EA Games sunucularına en az 50-55ms gönderildi, sunucudan 50-55 ms sürede yanıt geldi ve ortalama süre 100 ms oldu.

Toplam ortalama gecikme = 135ms.

Farkında değiller ama GFN ile 135 ms ile BF v oynuyorlar, normal bilgisayarın neredeyse 2,5 katı gecikme alıyorlar, sonra da normal bilgisayar gibi gecikme oluyor diyorlar. İnanmayın, sallıyorlar. Tamam bulut oyunculuk, tabii ki gecikme olacak. Ama normal bilgisayardaki gibi gecikme var deyip de sallamayın be kardeşim.

Yavrum nesin sen elektronik bilgisayar mı ne bu ince hesap 50 ms ile 150 ms gecikme arasındaki farkı nereden anlayacaksın ya da 1 saniyelik geç mermi sıkman seni nereye taşıyacak dünya şampiyonu mu olacaksın şahsen bende Apex oynuyorum ne gecikmeyi algılıyorum ne de farklı bir şey takılma bu tarz şeylere çok ki sen 50 ile 150 ms arasındaki milisaniyelik farkı zaten hissetmezsin laf olsun torba dolsun yorum yapıyosun ha 16Mbps internet ile bağlanıpta gecikme alıp ağlayanlardansan onu bilemeyeceğim tabii.

Yavrum nesin sen elektronik bilgisayar mı ne bu ince hesap 50 ms ile 150 ms gecikme arasındaki farkı nereden anlayacaksın ya da 1 saniyelik geç mermi sıkman seni nereye taşıyacak dünya şampiyonu mu olacaksın şahsen bende Apex oynuyorum ne gecikmeyi algılıyorum ne de farklı bir şey takılma bu tarz şeylere çok ki sen 50 ile 150 ms arasındaki milisaniyelik farkı zaten hissetmezsin laf olsun torba dolsun yorum yapıyosun ha 16Mbps internet ile bağlanıpta gecikme alıp ağlayanlardansan onu bilemeyeceğim tabii.
E spor oynayanlar boşuna sunucuların dibinde 0 ms oynuyorlar. O zaman bir kısmı 0ms, bir kısmı 50ms, bir kısmı 150ms oynasın. Sonrada rekabet olsun. Gecikme olayını sadece sunucuya olan uzaklıktan kaynaklı zaman kaybı olarak bilenle neyi konuşayım. Senin hesabına göree 0.5ms, 1 ms, 144hz 360hz monitörler boşuna üretiliyor, daha güçlü sistemler daha fazla fps alınsın, daha az gecikme olsun diye üretilmiyor. Hepsini can sıkıntısından yapıyorlar.

Ha bir de 16Mbit kullananlardansın demişsin. Geforce now kullanmıyorum, 60 FPS oynamaya değer görmüyorum. Siz oynayabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü (115).png
Ekran Görüntüsü (114).png
Ekran Görüntüsü (103).png
Ekran Görüntüsü (881).png
Ekran Görüntüsü (125).png

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben bu sistemi ücretsiz deneyebilir miyim? Hala devam ediyor mu? Ayrıca Steam'den hangi oyunu ücretsiz oynarım.

Güzel ise alırım belki.

Geforce indirdim fakat ilkten para isteyen turkcell sitesine yönlendirip ardından şaka gibi bir süre sadece 30 dakika oynatıyor. Ayrıca özellikle 20 dakika bekletiyor. İleriki dönemlerde belki kullanılabilir fakat Türkiye için bunun para tuzağı olduğuna inanıyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Bedava olarak kullanacaksanız bile ABD üzerinden kullanmak en mantıklısı internette videolar var hem 1 saat oynama suresi veriyor hem de Sunuculara daha hızlı giriş yapılıyor tabii bir de saat farkı var

Geforce indirdim fakat ilkten para isteyen turkcell sitesine yönlendirip ardından şaka gibi bir süre sadece 30 dakika oynatıyor. Ayrıca özellikle 20 dakika bekletiyor. İleriki dönemlerde belki kullanılabilir fakat Türkiye için bunun para tuzağı olduğuna inanıyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Bir gforce now kullanıcısıyım , premium sürümünde 6 saat kesintisiz oyun oynama imkanı sunuyor ha doldu mu çıkış yapıyor oyundan tekrar giriyorsun problem kalmıyor esktrasından bir şey daha internet hızı 25mb in üstünde ise sistemin vasat durumda da olsa telefondan da olsa hatta akıllı TV den bile oyun oynama imkanı sunuyor stabil bir internetin varsa her şekilde vört bir sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı