Geforce NOW tam bir para tuzağı

Hocam aylık 120 TL kenara koymak çok zor değil bilgisayar almak için kenara aylık 120 TL koysanız yıllarınızı harcamanız gerek.

Siz halâ GeForce NOW'ı PC olarak görüyorsunuz. Bir dünya oyun eksiği var içinde. Ayrıca FPS oyunlarında o az denilen gecikme hissediliyor ve rahatsız ediyor beni şahsen. Onun dışında hikayeli vs. oyunları Full grafiklerle oynamak keyifli. Ama PC almak yerine yapılabilecek bir şey halâ değil.

Niye yanlış bilgilendirme olsun. 1 Gbit internet ile Geforce Now json uzantılı dosya içerisinden 750 bitrate ayarladım ve 4K oynama seçeneği olsa onu bile cam gibi oynatır. Bitrate arttırdıkça oynadığınız ekran ne kadar büyük olursa olsun görüntü çamurlaşmıyor. 50 inç televizyanda bile hiç bir çamurlaşma olmuyor. Geforce now da oynadığınız ekran büyüdükçe görüntü daha fazla alana yayıldığı için bitrate oranı ne kadar yüksek olursa görüntü kalitesi çok daha iyi olur. Bilip bilmeden konuşanlar bir de yanlış bilgilendirme demiş.
Json ile manuel bitrate arttırkmak işe yaramıyor. Sunucudan gelen paket anlık en fazla 75-80 megabit. 4 ay önce geforce now için 100 mbs tarifeyi 1000 mbs'e çıkartmıştım. Kullanırken bitrate'i 500 e çekmiştim. Yine en fazla oyunlarda 75-80 mbs kullanımı zor görüyordum. Sonra tekrar 100 mbs'e dönmüştüm. O yüzden geforce now'u 1000 veya 100 mbs'le kullanmanın hiçbir farkı yok. Yeterki fiber veya iyi bir vdsl olsun. Zaten stream edilen veri sıkıştırılmış olarak geliyor. 50 mbs ile bile gayet güzel görüntü alıyordum.

Korsan oyun oynayanlar için evet sanırım biraz para tuzağı.
Buna bile korsan yüklüyolardı bir zamanlar🤣

Yanlış bilgilendirme. Çoğu oyunda 720p için 15 Mbit/sn ve 1080p için önerilen 25Mbit/sn yeterli oluyor. Ancak bazı oyunlarda daha çok kare stream edildiği için tam verim almak için 50-75 Mbit/sn kadar olabiliyor. 200 veya 100 Mbit/sn gerek yok.
50 çoğu oyunda yeterli. 75 daha iyi tabi. 100 mbs 4k desteği gelmedikçe gereksiz.

Hocam para vermediğinizin varkındasınız. Değil mi?
Coturismail dedi:
200 Mbit'ten az interneti olan GFN kullanmasın. 1 gbit bağlantı ile Online rekabetçi oyunlarda bile çok iyi.

Niye kullanmayalım hocam 50Mbps internetim var gayet memnun etmişti beni 1080P'de.
Fiber mi vdsl mi?

Son düzenleme:
Json ile manuel bitrate arttırkmak işe yaramıyor. Sunucudan gelen paket anlık en fazla 75-80 megabit
CTRL + N yap ve bitrate değerine bak bakalım. 340 bitrate şu anda kullanılana çıkıyor ve sabit kalıyor. Maç 75 bit ile karşılaştırdığımda aradında 720p ile 2K farkı gibi muazzam bir görüntü farkı oluyor. Boşuna demiyorum 4K seçeneği olsa 50 inç gibi görüntünün daha büyük alana yayıldığı televizyonda bile cam gibi görüntüde oynarım.

Siz halâ GeForce NOW'ı PC olarak görüyorsunuz. Bir dünya oyun eksiği var içinde. Ayrıca FPS oyunlarında o az denilen gecikme hissediliyor ve rahatsız ediyor beni şahsen. Onun dışında hikayeli vs. oyunları Full grafiklerle oynamak keyifli. Ama PC almak yerine yapılabilecek bir şey halâ değil.

Tamam zaten öyle fakat bu hala bu bütçe ile bilgisayar alınamayacağı gerçeğini değiştirmiyor daha makul bir seçenek yok.

Tamam zaten öyle fakat bu hala bu bütçe ile bilgisayar alınamayacağı gerçeğini değiştirmiyor daha makul bir seçenek yok.
Gecikme harici olumlu yanıt verdim zaten. Ama pc alabilecek olan halâ almalı. Ayrıca senin sistemle benimki nerdeyse aynı. Optimize çalıştırdığına şaşırdığın oyun oldu mu hiç?

CTRL + N yap ve bitrate değerine bak bakalım. 340 bitrate şu anda kullanılana çıkıyor ve sabit kalıyor. Maç 75 bit ile karşılaştırdığımda aradında 720p ile 2K farkı gibi muazzam bir görüntü farkı oluyor. Boşuna demiyorum 4K seçeneği olsa 50 inç gibi görüntünün daha büyük alana yayıldığı televizyonda bile cam gibi görüntüde oynarım.
Sabit 340 bitrate alarak kullandığınız bir deneyimi video kaydını buraya atabilirmisiniz? Yada kullanılabilir bant genişliği ile karıştırıyor olmayasınız.

Geforce indirdim fakat ilkten para isteyen turkcell sitesine yönlendirip ardından şaka gibi bir süre sadece 30 dakika oynatıyor. Ayrıca özellikle 20 dakika bekletiyor. İleriki dönemlerde belki kullanılabilir fakat Türkiye için bunun para tuzağı olduğuna inanıyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz

Geforce indirdim fakat ilkten para isteyen turkcell sitesine yönlendirip ardından şaka gibi bir süre sadece 30 dakika oynatıyor. Ayrıca özellikle 20 dakika bekletiyor. İleriki dönemlerde belki kullanılabilir fakat Türkiye için bunun para tuzağı olduğuna inanıyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Ücretsiz sürümden ne bekliyorsunuz acaba? Ben 2 yıldır kullanıyorum gayet iyi bir sistem. Eskiden 1 saat idi 30 dakikaya indirdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı