GeForce NOW TR Sunucusu vs EU Sunucusu

Asayls

Hectopat
Yakınlık açısından ping düşük olacağı için TR sunucusunun daha iyi olması gerekiyor ama VPN ile oyuna girip VPN'i kapatınca EU sunucusu daha iyi performans veriyor gibi karar veremedim. Sizce hangi sunucu daha iyi?

Yakınlık açısından ping düşük olacağı için TR sunucusunun daha iyi olması gerekiyor ama VPN ile oyuna girip VPN'i kapatınca EU sunucusu daha iyi performans veriyor gibi karar veremedim. Sizce hangi sunucu daha iyi?

TR'de yaşadığın için tabii ki TR.

İnternet sağlayıcılarının sunucuları TR'de.

Daha az ping vs daha çok akıcılık olacaktır.

Olması gereken bu şekilde ama stabilize ederlerse daha iyi olur.

Hocam çok detaya inmek istiyorsanız anlatırım fakat kısaca EU kat kat daha iyi.

İnternet Servis sağlayacağınızın yurtiçi ve yurt dışı bağlantı rotasında mı sorun var acaba? İzmirde Superonline ile OpenWrt yüklü routerda Bufferbloat yaşamadan iyi bir performans alabiliyorum. ( Akşam prime time saatte ev içi ve ülke çapında internet kullanımının yoğun saatlerinde görüntü kalitesinde, çözünürlükte kısmı düşüş gibi şeyler yaşanabiliyor ama )

OpenWrt öncesinde 802.11ac sol routeri ve ac laptop ile oynayabilmek mümkün değildi lakin Bufferbloat nedeni ile. Türkiye sunucularının önemli bir dezavantajı RTX 2080 li makinelerin sadece bulunması galiba. Avrupa ve ABD'de Nvidia 3080 li sunucuları kurmuş bile. Bir de Nvidia'nın Geforce Now için partneri Turkcell. Bu durum Türk Telekom fiber kullanıcıları için bağlantı erişim süresi, gecikme, veri kaybı gibi şeylere sebep oluyor mu? ( Turkcell ve Türk Telekom birbirinden pek hoşlanmıyorlar)

Yeni konular

Geri
Yukarı