GeForce Now Türkiye sunucusu paket kaybı

Şöyle, evime gelen ekipler modemimi değiştirdiler ve 24 saat içinde dönüş yapacaklarını söylediler. Gelen modemden ötürü interneti kablosuz şekilde kullanamıyorum. Hiçbir şekilde bağlanmıyor. Bunun üzerine 48 saat geçmesine rağmen aramadıklarında ben kendilerini aradım. İnternet hizmetim otomatik olarak iyi gözüktüğü için açtıkları kayıt kapanmış. Kendileri bana bunu bana arayıp söyleme lütfunda bulunmadılar sağ olsunlar. Tekrar aradım. Ellerinde modem kalmamış. Daha önce birinin kullandığı, 2. el bir modemle değiştirebileceklerini söylediler. Bugün öğle 4 gibi gelip modemi değiştirecekler. 3 gündür kablosuz internet kullanamaz olduk ailecek. Anlayacağınız arkadaşlar Türkiye'de bir probleminiz varsa ve bunu çözmek için uğraşıyorsanız, probleminiz çözülmüyor, üstüne başka problemler ortaya çıkıyor. Şimdi sana öğle 4 de benim evime gelecek ekiplerin ne yapacağını harfiyen anlatayım. Modemimi değiştirecekler. Umarım ki kablosuz internet sorunum çözülür, ardından tekrardan GeForce NOW ağ testlerini yapıp göstereceğim. Gene bir üst birime aktaracağız denilecek ve gene otomatik olarak iptal edilecek. Elimizde olan sonuç şu arkadaşlar; Turkcell'in 2 birimi arasındaki bir sorun için ilk birim hiç cevap vermiyor, ikincisi ise olanı da bozuyor.

Sorunun cevabına gelirsek ise sorun devam etmekte, hatta daha kötü.

Şöyle, evime gelen ekipler modemimi değiştirdiler ve 24 saat içinde dönüş yapacaklarını söylediler. Gelen modemden ötürü interneti kablosuz şekilde kullanamıyorum. Hiçbir şekilde bağlanmıyor. Bunun üzerine 48 saat geçmesine rağmen aramadıklarında ben kendilerini aradım. İnternet hizmetim otomatik olarak iyi gözüktüğü için açtıkları kayıt kapanmış. Kendileri bana bunu bana arayıp söyleme lütfunda bulunmadılar sağ olsunlar. Tekrar aradım. Ellerinde modem kalmamış. Daha önce birinin kullandığı, 2. el bir modemle değiştirebileceklerini söylediler. Bugün öğle 4 gibi gelip modemi değiştirecekler. 3 gündür kablosuz internet kullanamaz olduk ailecek. Anlayacağınız arkadaşlar Türkiye'de bir probleminiz varsa ve bunu çözmek için uğraşıyorsanız, probleminiz çözülmüyor, üstüne başka problemler ortaya çıkıyor. Şimdi sana öğle 4 de benim evime gelecek ekiplerin ne yapacağını harfiyen anlatayım. Modemimi değiştirecekler. Umarım ki kablosuz internet sorunum çözülür, ardından tekrardan GeForce NOW ağ testlerini yapıp göstereceğim. Gene bir üst birime aktaracağız denilecek ve gene otomatik olarak iptal edilecek. Elimizde olan sonuç şu arkadaşlar; Turkcell'in 2 birimi arasındaki bir sorun için ilk birim hiç cevap vermiyor, ikincisi ise olanı da bozuyor.
Tamamen ayni sorunu yasadim, ancak modemi degistirmedim. Sorun duzelirse, duzelmezse genel olarak guncellerseniz konuyu cok sevinirim. ISP degistirmeyi dusunuyorum ben de turkcell'deyim ama ugrasmak da istemiyorum acikcasi.

Tamamen ayni sorunu yasadim, ancak modemi degistirmedim. Sorun duzelirse, duzelmezse genel olarak guncellerseniz konuyu cok sevinirim. Isp degistirmeyi dusunuyorum ben de Turkcell'deyim ama ugrasmak da istemiyorum acikcasi.

Tabii ki eğer bir çözüm olursa yazacağım. Gönül isterdi ki Turkcell kendisi böyle şeyleri tespit edip fixlesin fakat iş ancak peşini bırakmayan biri çıkarsa bir ihtimal düzelebiliyor.

Tabii ki eğer bir çözüm olursa yazacağım. Gönül isterdi ki Turkcell kendisi böyle şeyleri tespit edip fixlesin fakat iş ancak peşini bırakmayan biri çıkarsa bir ihtimal düzelebiliyor.
Ben baya arastirdim sorun sadece Turkcell'de degil diger ISP'lerde de var. Kaynagini gercekten merak ediyorum ama. Anladigim kadariyla ISP degistirenler sorundan kalici olarak kurtulmus. Buyuk ihtimalle oturdugumuz bolgede kullandigimiz ISP'nin trafigi cok tikali. Bu arada sizde de goruntu bulanik mi? Ben oynadigim oyunlarda sanki 360p 1080p'ye upscale edilmis gibi goruyorum. Yani mesela AC Valhalla oynuyorum, bulanik paso. Gerci belki 4k ekran kullandigim icin scaling sorunu yasiyordur, cozemedim.

Ben bayağı arastirdim sorun sadece Turkcell'de degil diger ısp'lerde de var. Kaynagini gercekten merak ediyorum ama. Anladigim kadariyla ısp degistirenler sorundan kalici olarak kurtulmus. Buyuk ihtimalle oturdugumuz bolgede kullandigimiz ısp'nin trafigi cok tikali. Bu arada sizde de goruntu bulanik mi? Ben oynadigim oyunlarda sanki 360p 1080P'ye upscale edilmis gibi goruyorum. Yani mesela AC Valhalla oynuyorum, bulanik paso. Gerci belki 4K ekran kullandigim için scaling sorunu yasiyordur, cozemedim.

Sorunun 4K bir ekran kullanmandan kaynaklandığını düşünmüyorum. Bende de görüntü aşırı bulanık. Dediğin gibi eğer oturduğumuz bölgelerde ISP'in trafiği yoğun ise bazı bölgelerde bu sorunun hiçbir çözümü yok demektir çünkü çoğu yerde zaten sadece Türk Telekom'un alt yapısı mevcut ve diğer ISP'lerda Türk Telekom'dan kullanıyor. Umuyorum dediğin gibi değildir fakat mantıksız da gelmiyor...

Bir gelisme var mi? Getirdikleri yeni modem sorunu cozdu mu?

Modem değiştikten sonra modemden kaynaklı bir iyileşme olmadı. Sadece gene arayacaklarını söyleyip aramadılar. Büyük ihtimalle sistem üzerinde internetimde bir problem olmadığını gördükleri için otomatik olarak 2. kez iptal edildi. Hem müşteri hizmetlerine hem de gelen yetkili kişiye bunu belirtmeme rağmen 😄. Onun dışında GeForce NOW GAME+ ekibine dün attığım 3. mailime ilginç bir şekilde cevap geldi ve benden bazı ekran videoları ve ekran fotoğrafları istediler. Bende şu an onları hazırladım ve kendilerine geri yollayacağım.
/ Güncelleme (21.03.2021 13:55): Herkese tekrardan merhaba. Bugün GeForce NOW GAME+ ekibi ile mailleşmem son buldu. En son kendilerinin istediği video ve screenshotları verdim. Kendileri de buna cevaben bir mail daha attılar. Attıkları cevabı ekte bulabilirsiniz. Son 1 haftadır çok yoğun şekilde hem Turkcell Superonline ile hem GeForce NOW GAME+ ekibiyle sorunu anlamaya, çözmeye yönelik uğraşıyorum fakat 2 taraftan da hiçbir şekilde yapıcı, olumlu bir cevap gelmedi. Attıkları mailin yorumunu size bırakıyorum. Bir gelişme olursa tekrardan yazarım. Herkese iyi günler.
/ Bugün oyunumdan bir kesiti herkesin görmesi için kaydettim. Buradan izleyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Update var mi hocam.

Maalesef. Aynı zamanda EU4 oynamayı da seven bir insanım. Dün "extended timeline" modunu indirip oynamaya çalıştım. Altını çiziyorum, çalıştım. 15-20FPS arası verdi. 1050 bulunan laptop'ımla oynadım çok daha akıcı oynattı. Paket kaybı gibi sorunların yanı sıra bazı oyunlarda FPS düşüklüğü de yaşanıyor. Gidip ya bir konsol ya da bir PC alacağım. Konsola daha yakın bakıyorum. Kimseye de GeForce NOW önermeyeceğim. Ayrıca bütün bu sorunlarımı anlattığım maillere bir bottan mesaj geliyor "bizi şu şu adreslerden takip edebilirsiniz" gibi. Hiçbir yanıt da alamıyorum.

Geri
Yukarı