GeForce NOW ücreti düşer mi?

• Konuyu başlatan Glank
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B

Fiyat Düşermi

• Evet

Oy: 4 12,5%
  • Hayır

Oy: 28 87,5%

• Oy verenlerin toplamı
    32
İstediğimiz oyunu değil, satın aldığımız oyunu oynayabiliyoruz.
Aslında Geforce now'da olan oyunları satın almadan oynayabilsen o paraya değer diyeceğim ama hem internete 100 tl para ver + oyun al en az 75-100 arası üstüne 75 tl Geforce now ücreti bayağı pahalı, taksitle bir bilgisayar almak daha mantıklı.

Fiyat düşmez. Hitap ettiği kitle durumu müsait olup oyun oynatacak bilgisayarı olmayanlar. Mac veya benzeri cihaz sahipleri. Bizim hitap etmesini istediğimiz kitle için ücretsiz servis dışında seçenek yok.

Biraz uzun oldu, genel olarak düşüncelerimi belirttim. (Fiyat düşmez)

İnsanlar çoğu karşılaştırmayı yanlış yapıyor.

1- Ben şuan GFN için internetimi yeniliyorum aylık 100TL ama bu GFN'ye bağlı bir ücret değil, her durumda internet kalitem yükleşmiş oluyor. Bu nedenle bu parayı GFN'ye ödüyormuş gibi yapmayın.

2- PC ihtiyacı, bunlara da zaten hayatınızda temel olarak ihtiyacınız var. Normal şartlarda 10k'ya ortalama bir pc toplarsınız. 3k fiyat düşürsek yine +7k para ödemeniz gerekiyor.

Yani hesaplamayı yaparken doğru yapmak lazım. GFN hizmeti kaç para olursa olsun sizin için karlı bir hizmet. Ucuz veya pahalılıktan bahsetmiyorum. Karşılaştırma yapıldığında maddi olarak daha avantajlı diyorum.

Yine de bazı olumsuzluklar var tabiki. Hiçbir zaman kendi bilgisayarınızda aldığınız hizmet gibi bir hizmet almayacaksınız. Bazı insanlar diyor ya 2080-3080 kartlarla oynuyorsunuz felan diye. ALAKASI YOK. Görüntü sana o kadar kaliteli gelmiyor. RTX'de bu hizmeti kullanacaklar için çok önemli değil diye düşünüyorum.

Bu hizmetin kalitesi hemen hemen twitch'den 720 - 1080 video izlemeye benziyor.

Peki bu hizmeti kim kullanacak? Öncelikle aylık para kaygısı olanlar veya yeterince ailesinden para alamayan liseli arkadaşlar kullanamayacak. Ben üniversite öğrencilerinin çoğunun kullanabileceğini düşünüyorum. En azından oyun oynamak isteyenlerin ama her ay düzenli almayacaklardır. Genel düşüncem bu hizmeti yeterince insanın kullanacağı yönünde. Ne kadar laf söylense de bir bu kadar da susan insan olduğunu düşünüyorum. Kısacası fakirin yüzü gülmez.

Kendime gelirsek, ben aylık 75TL verebilecek durumdayım. Her ay verir miyim sanmıyorum. Maksimum 4-5 ay kullanır oynayacağım her oyunu doya doya oynarım yani hevesimi alırım.

Son olarak turkcell'in zaten çok fazla kullanıcı istediğini düşünmüyorum. Belli bir kullanıcı sınırları vardır ve bu fiyat da biraz ona göre belirlenmiştir. Sonuçta ne kadar kalabalık olursa o kadar sıkıntı çekerler diye düşünüyorum.

biraz uzun oldu, genel olarak düşüncelerimi belirttim. (fiyat düşmez)

insanlar çoğu karşılaştırmayı yanlış yapıyor.

1- ben şu an GFN için internetimi yeniliyorum aylık 100TL ama bu GFN'ye bağlı bir ücret değil, her durumda internet kalitem yükleşmiş oluyor. Bu nedenle bu parayı GFN'ye ödüyormuş gibi yapmayın.

2- PC ihtiyacı, bunlara da zaten hayatınızda temel olarak ihtiyacınız var. Normal şartlarda 10K'ya ortalama bir PC toplarsınız. 3K fiyat düşürsek yine +7k para ödemeniz gerekiyor.

Yani hesaplamayı yaparken doğru yapmak lazım. GFN hizmeti kaç para olursa olsun sizin için karlı bir hizmet. Ucuz veya pahalılıktan bahsetmiyorum. Karşılaştırma yapıldığında maddi olarak daha avantajlı diyorum.

Yine de bazı olumsuzluklar var tabii ki. Hiçbir zaman kendi bilgisayarınızda aldığınız hizmet gibi bir hizmet almayacaksınız. Bazı insanlar diyor ya 2080-3080 kartlarla oynuyorsunuz falan diye. Alakası yok. Görüntü sana o kadar kaliteli gelmiyor. RTX'de bu hizmeti kullanacaklar için çok önemli değil diye düşünüyorum.

bu hizmetin kalitesi hemen hemen Twitch'den 720 - 1080 video izlemeye benziyor.

Peki bu hizmeti kim kullanacak? Öncelikle aylık para kaygısı olanlar veya yeterince ailesinden para alamayan liseli arkadaşlar kullanamayacak. Ben üniversite öğrencilerinin çoğunun kullanabileceğini düşünüyorum. En azından oyun oynamak isteyenlerin ama her ay düzenli almayacaklardır. Genel düşüncem bu hizmeti yeterince insanın kullanacağı yönünde. Ne kadar laf söylense de bir bu kadar da susan insan olduğunu düşünüyorum. Kısacası fakirin yüzü gülmez.

Kendime gelirsek, ben aylık 75TL verebilecek durumdayım. Her ay verir miyim sanmıyorum. Maksimum 4-5 ay kullanır oynayacağım her oyunu doya doya oynarım yani hevesimi alırım.

son olarak Turkcell'in zaten çok fazla kullanıcı istediğini düşünmüyorum. Belli bir kullanıcı sınırları vardır ve bu fiyat da biraz ona göre belirlenmiştir. Sonuçta ne kadar kalabalık olursa o kadar sıkıntı çekerler diye düşünüyorum.

Dedikleriniz doğru ancak bu hizmetin amacı iyi sisteme ulaşamayan insanlar için yani elinde iyi bir sistemi olan kimse bunu almayacak ve aynı zamanda aylık 75-80 lira civarı bir fiyatı karşılayabilenlerin bu hizmete ihtiyacı olduğundan şüphe duyuyorum bence GFN iyi bir hedef belirleyememiş gibi ben olsam hizmeti 40-50 lira arası tutar neredeyse tüm insanları hizmete dahil ederdim ve inanki 40-50 lira arası olduğunda şu andan çok daha fazla para kazanacaklarındanda eminim. Ama dediklerinizde çok haklısınız yapacak bir şey yok. :/

Dedikleriniz doğru ancak bu hizmetin amacı iyi sisteme ulaşamayan insanlar için yani elinde iyi bir sistemi olan kimse bunu almayacak ve aynı zamanda aylık 75-80 lira civarı bir fiyatı karşılayabilenlerin bu hizmete ihtiyacı olduğundan şüphe duyuyorum bence GFN iyi bir hedef belirleyememiş gibi ben olsam hizmeti 40-50 lira arası tutar neredeyse tüm insanları hizmete dahil ederdim ve inanki 40-50 lira arası olduğunda şu andan çok daha fazla para kazanacaklarındanda eminim. Ama dediklerinizde çok haklısınız yapacak bir şey yok. :/

Söylediklerinizde bazı noktaları atladığınızı düşünüyorum. 75-80TL veren zaten gidip sistem alabilir düşüncesi istisnaları saymazsam tamamiyle yanlış. Sistem toplamak isteyen arkadaşların ellerinde toplu para olması gerekiyor. 10bin TL desek bir sisteme, bu para öyle 75-80TL kenara atılarak toplanabilecek bir para değil. Bu konuda lütfen kendimizi kandırmayalım.

Ayrıca bazı insanlar yıllık tek çekim 600TL ödemektense, aylık 75TL ödeyip kulladığım kadar ödeyeyim kafasında olabilir. Ben 600TL'yi tercih ederim.

40-50TL olur ise çoğu kişi alır, bunda haklısınız. Belki de 100bin aktif kullanıcıya ulaşır ama burda sorulması gereken soru şu: Turkcell bu kadar kullanıcı istiyor mu? Serverlar 100bin kullanıcıyı kaldırabilir mi? Bu kadar kullanıcı sisteme yüklendiğinde kalite düşer ise kullanıcılar mağdur olur mu? Bu mağduriyet daha büyük lince dönüşür mü?

Turkcell'i veya fiyatı savunmuyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın.

Yukarıda belirttiğim şeylerin sorulması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bende isterim 75TL vereceğime 30TL vereyim ve aynı kalitede aynı hizmeti alayım.

Liseli arkadaşlara tavsiye, bir hesap oluşturun arkadaşlarınız ile birlikte kullanın. 2 kişi ideal'dir. Hem daha uyguna gelir hemde özendiğiniz bazı oyunları oynama fırsatı edinmiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı