GeForce NOW'a 200 saat sınırı geldi

Ortaklaşa GFN'ye girip Netflix aile hesabı gibi kullanan çok insan vardır. O yüzden böyle bir önlem almak istemişler, tabii bu Turkcell'i haklı çıkarmaz. Madem öyle normal kullanıcıyı ezmeyeceksin, bu duruma karşı bir önlem alıp Netflix gibi aile paketi çıkaracaksın.

Mantık doğru ama yanlış bilgi. Aynı anda sunuculara aynı hesaptan bağlanıp oyun oynayamıyorsun. Aynı anda sadece 1 bilgisayar üzerinde hesap aktif oluyor. Yani bu şu anlama geliyor sunucular meşgul olmuyor. Diyebilirsin ki 3 kişi bir hesabı paylaşıyor bu da 3 kişiden tam paket parasının alınamaması demek. O zaman hesabı Netflix gibi tek IP'ye veya adrese bağlayacaksın. 200 saat sınırı koymadan daha etkili çözümler var.

Bu firmayı savunan arkadaş Turkcell'de çalışıyor galiba.

Mantık doğru ama yanlış bilgi. Aynı anda sunuculara aynı hesaptan bağlanıp oyun oynayamıyorsun. Aynı anda sadece 1 bilgisayar üzerinde hesap aktif oluyor. Yani bu şu anlama geliyor sunucular meşgul olmuyor. Diyebilirsin ki 3 kişi bir hesabı paylaşıyor bu da 3 kişiden tam paket parasının alınamaması demek. O zaman hesabı Netflix gibi tek IP'ye veya adrese bağlayacaksın. 200 saat sınırı koymadan daha etkili çözümler var.
Tamam, ben de onu diyorum, danaya girer gibi giriyorlar. Tek tek oynuyorlar, aynı anda oynayamazlar zaten. Netflix Standart paket gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günde maksimum 3 saat kullanıyorum. Ama Turkcell'in yaptığı ayıptır. Turkcell'in hiçbir hizmetinden memnun değilim. Bundan sonra gerekirse fazla para veririm gider başka hizmetleri kullanırım ama Turkcell'in hiçbir hizmetinden faydalanmam.

Arkadaşlar sizi bilmem ama ben 6 aylık aboneliğimi başlatırken böyle bir şart yoktu. Şahsen benim zoruma gitti. Sonuçta para verdiğim hizmeti bir de kısıtlıyorlar. Şahsen hem Şikayetvar'a hem de CİMER'e şikayet ettim.

En doğrusu ben de edeceğim. Hem stabil bir hizmet vermediklerini düşünüyorum. Hem de para verdiğim halde sıra bekletiyorlar. Üzerine zam yapıp kısıtlama getiriyorlar. Bu nedir be...

Bölgede altyapı yetersiz diyebilirsin, sunucular çok yoğun diyebilirsin, masrafımız karşılanmıyor iş yükümüz arttı diyebilirsin ama uygunsuz kullananların sayısı arttı bu yüzden sınır getirdik ne demek ya? Bana ne uygunsuz kullanan varsa benim sorunum mu? Hesaplarını engelle ve yoluna devam et. Bence çok saçma bir açıklama. Ben GeForce NOW hiç kullanmadım ama sitem edenleri haklı buldum bu aşırı saçma bir açıklama ve karar. Başka bir gerekçe bulmaları gerekirdi bu tatmin edici değil.

Aynı şey gibi elektriği kaçak kullananlar var. Kaçak kullanmayanlar kaçak kullananların faturasını ödesin hadi...

Yeni konular

Geri
Yukarı