Geleceğe dair hedefim veya hayalim yok

Arda20

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim geleceğe dair hedefim veya hayalim yok, aileme tıp veya hukuk istiyor sadece fakat ben düşük maaşlı bir işte çalışıp da mutlu olurum. Bu kadar çalışmak beni mutsuz ediyor ve sadece akıp giden hayatı da sadece bir yerlere gelebilmek için çalışarak geçirmek istemiyorum. Doktor olmak için çalışsam doktor olunca yine çalışacağım. Zaten bu çalışma için motivem yok. Zengin vs. olmak beni mutlu etmiyor ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de geleceği dair ne bir kaygım, ne bir endişem, ne bir hayalim, ne de bir hedefim var. Yaşayıp göreceğiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hayat böyle değil, az maaş alıp mutlu olamazsınız. Evleneceksiniz, çocuklarınız olacak. Bunlara bakmanız lazım hayatta çalışmayıp oturup eğlenmek yerine yük alıp insanlara hayırlı şeyler yapmak en iyisidir. Unutmayın hayaliniz yoksa tüm emekler boşa kürek çekmiş gibi olursunuz. 😉

Emin ol Türkiye'de büyüyünce çok pişman olacaksın.
Yaşın kaç? Eğer belli bir hedefin yoksa çalış çalışabildiğin kadar, sonra bir yerlerde oku.

Para kazandırabilecek bir vasfınız yoksa okumak zorundasınız. Sevdiğiniz bölümü okursanız, sevdiğiniz işi yaparsanız zaten mutlu olacaksınız.

Ayın son günü cepte 2 lira bulamayıp karına, çoluk çocuğuna ekmek götüremediğin zamanı gözünün önüne getir. Belki farkına varırsın.

Düşük maaşlı işte mutlu olmak. Günde 10 saat haftada 6 gün çalışıp kazandığın paranın %70'i faturalara, gıdaya, kiraya gittiğinde mutlu olabilecek tek kişi Buda'dır. O da yaşamıyor.

Deprem bölgesinde oturuyorsanız gelecek planlarınız istediğiniz gibi gitmeyebilir. Gece yattığınızda deprem olsa bina çökebilir. İzmir'de ölen diş hekimine bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı