Geleceği, insanların ölüm tarihini bilmek mümkün mü?

O çocuğa şunu de etinden korkanın kemiğini seveyim. Çok boş işler. Vardı zamanında benim de öyle manyak bir arkadaşım 3 kişi toplanıp dövdük bunu daha da ağzından çıkmadı öyle şeyler :) Bazen en iyi çözüm dayak :)

Arkadaşının torbacısı kim?🤔
Arık çok rahattım ama çocuk gerçekten bu gece 2 rüyama da girdi. Sanırım çok etkilendiğimden dolayı. Yani öyle umuyorum.
Rüyalar genellikle bilinç altının yansımalarıdır bu arada. Rüyama girdi doğru mu acaba diye düşünme o kadar geleceği görebiliyorsa gitsin bir iddaa falan oynasın da zengin olsun uğraşmasın böyle şeylerle. :) O kadar içe gördüm bu kafaya erişebilene henüz rast gelmedim. Elalem neler kullanıyor hey yavrum hey.

Son düzenleme:
Arkadaşının torbacısı kim?🤔

Rüyalar genellikle bilinç altının yansımalarıdır bu arada. Rüyama girdi doğru mu acaba diye düşünme o kadar geleceği görebiliyorsa gitsin bir iddaa falan oynasın da zengin olsun uğraşmasın böyle şeylerle. :) O kadar içe gördüm bu kafaya erişebilene henüz rast gelmedim. Elalem neler kullanıyor hey yavrum hey.
Haklısınız. Aslında ben gelecekle ilgili her şeyi değil de, insanların kaderlerini görebiliyor diye düşünmüştüm. Ama yanlış düşünmüşüm :)
O çocuğa şunu de etinden korkanın kemiğini seveyim. Çok boş işler. Vardı zamanında benim de öyle manyak bir arkadaşım 3 kişi toplanıp dövdük bunu daha da ağzından çıkmadı öyle şeyler :) Bazen en iyi çözüm dayak :)
Sizin arkadaş nasıldı? Bu kadar uçmuş muydu? :D

Bu kadar uçmuşunu bizde görmedik kardeş :)
Ya aslında beni asıl korkutan şey anlattığı uçuk saçık şeyler değildi sanırım. Daha önce söylediklerinin çoğunun tuttuğunu söyledi yakın bir arkadaşım. O da benim gibi korkuyordu. Eğer bu kadar şeyi sallayarak tutturuyorsa, ki sizlerle konuştuktan sonra bundam emin gibiyim, cidden çok kuvvetli bir sallama yeteneği var.

Bi steamdan beraber oynadigim bir abi vardi benim oturma seklimi yatagimin konumunu arkamda ayna oldugunu ve yatagimin yanindaki seyleri bildi durduk yere ancak umrumda olmadi acikcasi kendiside ateist bi insan ama arkadasin iyi bir insan degil ve hastalikli insan

Selamlar. Benim bir arkadaşım gelecekten bilgiler verdiğini (ölüm vakti, eğer olacaksa eşin adı kaç harfli, boyu ne kadar vs...) hangi soydan geldiğimizi, (şaman vs) bildiğini iddda ediyor.
Madem geleceği biliyor sayısal loto numaralarını söylesin de yolumuzu bulalım. Diğer ihtimal geleceği bildiğini söylediğine göre Bitcoin işinde bu kadar büyük para olduğunu da bilmesi lazımdı. Yani şu an milyoner olması lazımdı.

Boş boş işler. Harbiden aklınız ve mantığınız nasıl kabul ediyor onu merak ediyorum.

Hiçbir insan gaybı bilme yetkisine sahip değildir, peygamberler de dahil. Yalnızca peygamberlere gaybı Allah gösterir veya bildirir. Yani peygamberin dahi kendi kendisine gaybı bilme yetkisi yoktur. İnançlı bir müslümanın ölümden korkması çok anlamsız bir durum çünkü İslam'ın son paygamberi bize daima ölümü hatırlayın demiştir. Bunu söylemesinin sebebi insanın inançlı bir şekilde yaşamasını sağlamaktır. Keza ne zaman öleceğini bilmediğin için, yarın ölecekmiş gibi iman etmeni ister.

En inançlı, en ölümü hatırlayan insan dahi senin psikolojinle yaşamıyor :) Üç harfliler İslam'da yeri olan varlıklardır ve insanlar da İslam'a göre onlarla iletişim kurabilir. Rukyeciler gibi. Fakat arkadaşın anladığım kadarıyla vasıfsız. Muhtemelen bu gidişatla yakın zamanda kendini Mehdi ilan etme durumu da var. Rahat ol. Ecel izin vermedikçe ölüm insana uğramaz.

Hiçbir insan gaybı bilme yetkisine sahip değildir, peygamberler de dahil. Yalnızca peygamberlere gaybı Allah gösterir veya bildirir. Yani peygamberin dahi kendi kendisine gaybı bilme yetkisi yoktur. İnançlı bir müslümanın ölümden korkması çok anlamsız bir durum çünkü İslam'ın son paygamberi bize daima ölümü hatırlayın demiştir. Bunu söylemesinin sebebi insanın inançlı bir şekilde yaşamasını sağlamaktır. Keza ne zaman öleceğini bilmediğin için, yarın ölecekmiş gibi iman etmeni ister.

En inançlı, en ölümü hatırlayan insan dahi senin psikolojinle yaşamıyor :) Üç harfliler İslam'da yeri olan varlıklardır ve insanlar da İslam'a göre onlarla iletişim kurabilir. Rukyeciler gibi. Fakat arkadaşın anladığım kadarıyla vasıfsız. Muhtemelen bu gidişatla yakın zamanda kendini Mehdi ilan etme durumu da var. Rahat ol. Ecel izin vermedikçe ölüm insana uğramaz.
Geçen gün de bir arkadaşıma senin de kolun ağrıyor mu ya? gibi bir mesaj atmış. O gün de kolu ağrıyormuş. Ne yapıyor, sürekli bizi mi dinleyip izleyor anlamıyorum. Bunu duyduğumda da şoka girmiştim. Ama sanırım kolunun ağrıdığını da bir yerlerden duymuş olmalı değil mi? Bir de kıza rüyalarını anlattırıp, sen şöylesin, böylesin biliyorum ben seni senin şöyle özel 300 yılda bir gelen özelliğin var, çünkü geçmişte ataların bazı varlıklarla ilişkiye girmiş, şeytan tüyün var, karşı konulamazsın ama bazı varlıklar senden hoşlanabilir falan diyip kızı korkutmuş. Hatta evleneceği kişinin adı ve soyadının kaç harfli olduğunu, boyunu vs ilk bu kıza söylemiş. Bu çocuk her bir şey söylediğinde yeniden tırsmak zorunda mıyım ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı