Geleceğin en kârlı işi nedir?

Saçma gelebilir ama 2032'de çikolata lüks bir yiyecek haline gelecekmiş. Havyar gibi nadir bulunan ve pahalı bir şey olacakmış. Zengin olsaydım çikolataya yatırım yapardım (!)

Yazılımda çok fazla rekabet olacak, bu olayın tamamen sanayi ve sanayideki, usta-çırak ilişkisine döneceğini düşünüyorum.

Önceki sayfalarda yazılmış zaten; yapay et ve bitki üreticiliği. İleride bu sektör patlayacak.

Dünya nüfusu çok büyüdü. 3. dünya savaşının çok yakın olduğunu ve savunma sanayisine talebin çok yüksek olacağını düşünüyorum.

Marangozluk, su tesisatciligi, soförlük, her türlü insaat isleri, metal teknik ve lojistik sektöründe büyük aciklar görüyorum ben. Dünyanin geneline bakarsaniz genclerimizin cogu yazilimci, bilgisayar mühendisligi kisacasi beyaz yaka olma pesinde. Bu yüzden yukarida bahsettigim mesleklerde cok acik görüyorum ben, gerci yaniliyor da olabilirim. 10-15 sene sonra burada olursam bu konuyu güncellerim.

Sevgiler :)

Marangozluk, su tesisatciligi, soförlük, her türlü insaat isleri, metal teknik ve lojistik sektöründe büyük aciklar görüyorum ben. Dünyanin geneline bakarsaniz genclerimizin cogu yazilimci, bilgisayar mühendisligi kisacasi beyaz yaka olma pesinde. Bu yüzden yukarida bahsettigim mesleklerde cok acik görüyorum ben, gerci yaniliyor da olabilirim. 10-15 sene sonra burada olursam bu konuyu güncellerim.

Sevgiler :)
Doğru. Özellikle gurbette olduğunuz için siz oradaki iş gücünün ne kadar az olduğunu daha iyi bilirsiniz. İş ilanlarında genelde boyacı-kaynak ustası gibi ilanlar görmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı