Geleceğin insanları bu tarihe tiksintiyle bakacaklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Primearc

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Matrix
Hiç kaz tüyü montunuz oldu mu? Evet biraz ilginç bir soru ama benim oldu. Oldukça sıcak tutuyordu ve uzun yıllar boyu kullandım. Şöyle güzel bir et yemeği yediniz mi? Yediğinizi tahmin ediyorum. Et önemli bir besin kaynağıdır ve insanların büyük çoğunluğu bunu yer. Aynı şekilde süt de öyle... Peki hiç bunların nasıl elde edildiğini düşündünüz mü? Elbette düşündünüz. Kaz tüyü kazlardan alınır, etler hayvanlardan gelir. Sütler ineklerden gelir... Bundan bahsetmiyorum, gerçekten nasıl elde edildiğini görmek ister misiniz? Buyurun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vegan değilim ama geleceğin baskın düşünce akımı veganlık olacaktır. Biz nasıl ki geçmişte Afrikalı köle ticaretlerine tiksintiyle bakıyorsak, gelecekteki insanlarda öyle bakacak. Evet geçmişte belki besin sıkıntısı vardı ve zorundaydı insan, ama şimdi öyle değil. Bu yaptıklarımız sadece keyif uğruna yapılmış sadistliktir. Bakın bir deney faresinin korkunç deneylere sokulması sadistlik değildir, çünkü önemli bir amaca hizmet eder. Ama bu öyle değil, bu tamamen bizim keyfimiz için. Hayvansal ürünler olmadan hayatınıza sağlıklı bir biçimde devam edebilirsiniz. Aynı şekilde giysileriniz için de hayvanlara ihtiyaç yoktur.

Büyük ihtimal çoğunluk kısa bir rahatsızlık duyup ertesi gün hayatına devam edecek. Ama unutmayın, bunlara sebep olan bu şirketler bizlerin uyuşmuş zihinleri sayesinde varlar ve her geçen gün yeni zihinleri uyuşturmaya devam ediyorlar...

Sürprizbozan: Rahatsız Edici İçerik

O koyunu WWE ringindeymiş gibi yere fırlatan iğrenç kişi kim? Hani et kesmekte en azından daha az acı verir hayvana da damgalamak nedir ya? Elle hayvanın tüylerini çekmek nedir? Cidden tiksindim insanlıktan. Bunu görmeseydim cidden bu kadar iğrenç insanlar olduğunu görmeyecektim. Mümkünse sıcak tutuyor diye kaz tüylü mont alacaktım. Üzücü, değil mi? Bu kadar güvendiğimiz şirketlerin bunu yaptırması? Çok güzel bir paylaşım. Belki birkaç insan da böyle şeyler almaktan vaz geçer.

603a2d294e3fe11460aa6041.jpg

Bu yüzden yapay et vb. şeylerin yaygınlaşmasını istiyorum. Organik olarak yemememiz, doğayı rahat bırakmamız lazım. Şahsımca, ete vücudumuzun ihtiyacı olmasa vejetaryen olurum.
Aslına bakarsanız etsiz de yaşanabilir ama dikkatli bir uğraş gerektiriyor. Ekstradan bazı vitaminleri ve bazı yağları almanız gerekiyor.

Bu dünya böyledir. Kim daha iyi sömürürse o kazanır. Amerika ve avrupaya bakın. Her millet ve ırktan bilim insanları oraya göç ediyor. Amerikanın çöktügü petroller ve dünyanın en çok altın rezervi bulunduran ülke olması gerçegi. Bunların hepsi sömürge. Doga hep sömürüden ibaret. Aç kalırsan yaşayamazsın mantık bu.

Aslına bakarsanız etsiz de yaşanabilir ama dikkatli bir uğraş gerektiriyor. Ekstradan bazı vitaminleri ve bazı yağları almanız gerekiyor.
Hocam pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Et çok fazla protein içeriyor. Kırmızı et olmadan yaşanır. Fakat balık ve tavuk eti olmadan pek mümkün değil gibi.
Yapay et de hayvan hücrelerinden yapılıyor. Bence yenmemeli.
Çok daha ucuz olacak, daha az zararlı olacak ve besin değerleri daha yüksek olacak. Hayvan hücresinden yapılmasında bir sorun göremiyorum.

Hocam pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Et çok fazla protein içeriyor. Kırmızı et olmadan yaşanır. Fakat balık ve tavuk eti olmadan pek mümkün değil gibi.

Çok daha ucuz olacak, daha az zararlı olacak ve besin değerleri daha yüksek olacak. Hayvan hücresinden yapılmasında bir sorun göremiyorum.

Dünya da 2 türlü akıl vardır birisi iyilikten dogar digeri şeytanilikten dogar. Bu yapay eti yapacak kişilerin zihniyeti belli. İnsanlıgın yararına bir şey yapacaklarını hiç sanmıyorum.

Bu dünya böyledir. Kim daha iyi sömürürse o kazanır. Amerika ve avrupaya bakın. Her millet ve ırktan bilim insanları oraya göç ediyor. Amerikanın çöktügü petroller ve dünyanın en çok altın rezervi bulunduran ülke olması gerçegi. Bunların hepsi sömürge. Doga hep sömürüden ibaret. Aç kalırsan yaşayamazsın mantık bu.
Köhneleşmiş bir anlayış bu. Zamanında ihtiyaç vardı ama artık yok. Ben de bundan bahsediyorum.
Yapay ettte hayvan hücrelerinden yapılıyor bence yenmemeli.
Hayvan kök hücrelerinden yapılıyor. Kök hücreler ise kemik iliğinden alınıyor. Hatta bir kadın var yaklaşık 100 sene önce ölmüş. Hala hücreleri çoğaltılıyor ve dünyanın dört bir yanında araştırma için kullanılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı