Gelecek hakkında ne düşünüyorsunuz?

KrakenNn

Decapat
Katılım
5 Mayıs 2019
Mesajlar
196
Yer
Muğla
Ufak bir İngilizce kompozisyon ödevim var. Sizlerin görüşlerini de ödevimin arasına koymak istedim. Görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

hadwiger

Kilopat
Katılım
9 Nisan 2020
Mesajlar
11.650
Makaleler
48
Çözümler
26
Yer
9. Ana Jet Üssü
Kendi geleceğim hakkında bir şey söyleyemeyeceğim.

Dünyanın geleceği için ise şunları söyleyebilirim; teknolojik olarak dünyanın en iyi zamanları olacak, teknoloji olmadan yaşayamayacağız. Ama bizi hayata bağlayan teknoloji, aynı zamanda sonumuzu getirecek.
 

efedesu

Megapat
Katılım
22 Ocak 2017
Mesajlar
6.611
Çözümler
57
Yer
地獄
Eger siyasi cikarlar yuzunden halkin refahi dusunulmeyecekse bir cok ulke batacak veya bir cok ulke bagimsizlik kazanacak. Teror olaylari artacak ve ekonomik krizler cikacak. Eko-sistemi ne zaman bozmayi birakirsak ve birbirimize bariscil olursak Dunya iste o zaman duzelecek.
 

YnsCann

Decipat
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
1.135
Makaleler
1
Tek kelime ile gelmeyecek. X.

Şaka bir yana önümüzdeki 100 yıl teknolojinin şaha kalkma dönemi olacak hatta o kadar gelişecek ki biz onları değil onlar bizi yönetmeye başlayacak.

Düşüncem budur.
 
Katılım
29 Haziran 2019
Mesajlar
124
Çözümler
1
20201129_012909.jpg


Bu grafiklerin bir fikir vereceğini umuyorum. Ancak her şeyin güllük gülistanlık olmadığının ben de farkındayım. Yirmi birinci yüzyılda insan nüfusunun artmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Dünya bu nüfusu en azından sürdürülebilir teknolojiler kullanılmadığı sürece taşıyamaz. Ödevinde okyanusların kirlenmesi, küresel ısınma ve hava kirliliği gibi bu konudaki yazılar için bir klişe haline gelmiş ama önemi yadsınamayacak meselelerden de bahsedebilirsin.

(Grafikler Factfulness kitabından alınmıştır.)
 

Billy Butcher

Hectopat
Katılım
13 Temmuz 2017
Mesajlar
50
Hiçbir şey düzelmeyecek hatta her şey daha da kötüye gidecek. Maalesef tıbbın bu kadar gelişmesi doğal seleksiyonu ve bunun sonucunda güçsüzün ölmesi gerekliliğini değiştirdiği için gelecekte nüfus daha da artacak ve dünya yaşanamaz bir yer alacak. Değişmeyecek tek şey ise zenginlerin daha da zenginleşeceği fakirlerin daha da fakirleşeceğidir.
 
Yukarı