Gelecek İçin Meslek Hedefi Tavsiyesi

BayramS

Kilopat
Daha fazla  
17 yaşındayım. Ne iş yapacağıma dair bir hedefim yok. Lise 3'e başlıyorum bu sene fakat hedefim olmadığı için ders çalışma isteği de gelmiyor. Matematik bölümünü seçtim. Genellikle tamir etmek, kendin yap tarzı işlerden hoşlanırım. Sizce hedefim ne olmalı ? Meslek tavsiyeleri ve önerilerinizi bekliyorum.

Makine, elektronik vb. gibi bölümler okuyup farklı yerlerde teknisyen olarak çalışıp bol bol tamir yapabilirsiniz. Sadece tamir ile kalmayın olayı ileri taşımak ise sizin elinizde.
Siz olsanız hangi bölüme giderdiniz çok kararsızım. Bir hedef koymam gerek

İş bulma konusu, kendinizin ne kadar geliştirebileceğiniz ile alakalı. Tecrübeli, ufku açık ve heyecanlı olduğunuz sürece iş sıkıntısı yaşamazsınız. Benim size söyleceğim tek şey, dil ögrenin olur. Teknik dil ögrenirseniz, o zaman iş bulma ihtimaliniz de artar. Karasız iseniz; firmalara danışın, mail atın ve gidip görün. Sonrası zaten size kalmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı