Gelecekte insanlar oyun oynayarak para kazanabilir mi?

İnsanlar 7/24 PC başında vakit geçirmiyor. Böyle bir saçma kanıya nereden vardın? Bilgisayar oyunlarını ne kadar severek oynasakta gerçek hayatta karşılığı sıfır. Bahsettiğin modelin olabilmesi için sen 1 kazanıyorken şirketin 10 kazanması lazım, bunu da günümüzde -özellikle mobil oyunlarda- reklam izle, elmas kazan gibi şeyler uygulanıyor.
Evet kanka doğru diyorsun gerçek hayatta karşılığı sıfır o yüzden 16 yaşındaki fortnite oyuncusu geçen turnuvadan 3 milyon dolar kazandı sen ise ders çalışıp üniversiteye gidip 2 asgari ücretli maaşa başlama hayali kuruyorsun.

Tembellik ne alaka? İnsanlar 7/24 PC başında telefon başında oyun oynayarsk vakit geçiyor peki bu da bir emek sayılır bunun bir karşılığı olabileceğini düşündüm senin gibi düşünmeden yorum yapmam her şeye
Aynen düşünmeyen benim dostum. Hayaliniz bile oyun oynayıp para kazanmak olmuş bana ne düşünmekten bahsediyorsun ya? Düşünsen düşünsen böyle şeyleri düşünüyorsun işte. Siyaset, iktisat, felsefe kitapları oku; ders çalış veya git kendine bir hobi edin ne bileyim. Kendinizi bir şeye bağlı tutmayın.

Aynen düşünmeyen benim dostum. Hayaliniz bile oyun oynayıp para kazanmak olmuş bana ne düşünmekten bahsediyorsun ya? Düşünsen düşünsen böyle şeyleri düşünüyorsun işte. Siyaset, iktisat, felsefe kitapları oku; ders çalış veya git kendine bir hobi edin ne bileyim. Kendinizi bir şeye bağlı tutmayın.
Herkesin kendini geliştirmek , üst insan olmak gibi dertleri yok. Hobi dediğin de ders çalışmak çok komik :D

Evet kanka doğru diyorsun gerçek hayatta karşılığı sıfır o yüzden 16 yaşındaki fortnite oyuncusu geçen turnuvadan 3 milyon dolar kazandı sen ise ders çalışıp üniversiteye gidip 2 asgari ücretli maaşa başlama hayali kuruyorsun.
Anlamıyorum hangi kafadasınız

Bu aktiviteleri veren insanların bunları hiç kendilerinde uyguladıklarını görmedim

Yeni konular

Geri
Yukarı