Gelecekte Oyunların İçine Girmek Mümkün Olabilir Mi?

Oculus Quest ve Oculus GO bulunuyor, hiçbir şey bağlamadan temizce oynuyorsunuz. Bu arada TV falan bağlamanıza gerek yok, kullanan kişiler neden bağlıyor bilmiyorum.
Ya koşmak için bir tuşa basmak istemezdim. Yoksa ne anlamı kaldı ki sanal gerçekliğin. Ben tam anlamıyla oyunun içine girmekten bahsediyorum.

Ve, aklımda çalmaya başlayan o şarkı :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar, sword art Online animesini izlemiş olanlar soruyu hemen anlamıştır. Sizce gelecekte böyle bir şey olabilir mi? Sadece hayalden mi ibaret?

Evet olabilir. Zaten VR var bunu biliyoruz ancak bir keresinde YouTube'da dolaşırken bir video görmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gördüğüm video bu değildi benim gördüğüm video daha gelişmişti adam beline ve bacaklarına kollarına da bir şeyler bağlamıştı ve bayağı bayağı koşuyordu yürüyordu tam hareket ediyordu ve bu setup da onla birlikte esniyordu.(bu videodaki bir örnek burada adam yarım hareket ediyor) yani evet ileride kesinlikle bu teknolojinin geliştirilebileceğini ve bir Simulator haline dönüştürülebileceğine inanıyorum çünkü mümkün. Onun videosunu bulursam atacağım :D.

VR gözlükler iş görüyordu ama rağbet olmadı.
VR'ye çok rağbet vardı ama oyun teknolojisi gelişmedi belkide bilgisayar alan her 50 kişiden 1 kişi VR gözlük kullanıyordur. Şirketler daha iyi oyunlar yapmadılar. Satamıyorlar sonuçta.
Sosyal'de herkesin bilgisayarı var neredeyse ama kaçımızın VR gözlüğü var?

Geri
Yukarı