Gelen Güncellemelerle İşlemci İyileştirilebilir Mi?

yusufirl

Decapat
Daha fazla  
Telefonlara gelen güncellemeler batarya stabilizasyonu ısınma vs. gibi şeylere etkide bulunabilir mi?

Etkisi olur, güncelleme notlarında özellikle bu dediğiniz sorunları çözmeye yönelik çalışmalar yapıldığına dair bir şeyler yazıyorsa değişme hissedebilirsiniz. Ama işin temelinde bildiğiniz üzere cihazı nasıl kullandığınız, cihazda herhangi bir kronik sorun olup olmadığı, cihazdaki donanımların kapasitesi/güncelliği öne çıkıyor. Güncellemeler bunların yanında çok bir şey değil.

Kesinlikle bulunabilir. 2 adet örnek vereceğim:

Xiaomi Redmi Note 7 Pro kullanan abim son MIUI güncellemesiyle birlikte arayüzde kasmalar, telefonda ciddi oranda ısınmalar meydana geldiğini söyledi. İşin sonunda anakartı yandı ve garantiye gönderip onarımını yaptırttı. Sorun hala devam ediyor.

Huawei P Smart 2019 kullanan bir arkadaşımın geçen yıl EMUI sürümünü yükseltmesiyle birlikte telefon berbat hale geldi. Jiroskop düzgün çalışmıyor, batarya hemen bitiyor, işlemci çok ısınıyordu.

Hep olumsuz örnekler verdim çünkü kendim de dahil henüz olumlu anlamda bir değişim yaşayamadım. Tabi bu olumlu etkisi yok anlamına gelmiyor.

Kesinlikle bulunabilir. 2 adet örnek vereceğim:

Xiaomi Redmi Note 7 Pro kullanan abim son MIUI güncellemesiyle birlikte arayüzde kasmalar, telefonda ciddi oranda ısınmalar meydana geldiğini söyledi. İşin sonunda anakartı yandı ve garantiye gönderip onarımını yaptırttı. Sorun hala devam ediyor.

Huawei P Smart 2019 kullanan bir arkadaşımın geçen yıl EMUI sürümünü yükseltmesiyle birlikte telefon berbat hale geldi. Jiroskop düzgün çalışmıyor, batarya hemen bitiyor, işlemci çok ısınıyordu.
Tam tersine olur mu güncellemeden sonra iyileşebilir mi?

Tam tersine olur mu güncellemeden sonra iyileşebilir mi?
Ne güncellemesi olduğuna göre değişir. Güvenlik güncellemesiyse çok bir etki yaratacağını düşünmüyorum. Sürüm yükseltme güncellemelerinin telefona çok büyük etkisi oluyor.

Bu arada bu saatten sonra S20 için olumlu anlamda ciddi bir değişiklik olacağını kesinlikle düşünmüyorum. 2 sene önce çıkan telefonun ısınma sorunu çözülseydi çıktığı zamanlar düzelirdi zaten. Şu andan itibaren daha kötü olmaması için dua etmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı