Gelen mailde dolandırıcı ne demek istiyor?

• Konuyu başlatan zawki
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 820

zawki

Femtopat
Daha fazla  
Selam, ben bu maili anlamadım tam olarak ne diyor ne yapmam gerek?

1679685316360.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mailde şöyle diyor:

Sevgili, ben bayan amira usman, Nijerya merkez bankasında bilişim teknolojileri uzmanıyım. 29 yaşındayım, Nijerya merkez bankası'nda çalışmaya yeni başladım, X ile işaretlenmiş dosyanıza ve kırmızı boyalı serbest bırakılan diskinize rastladım. İncelemek için zaman ayırdım ve gerçekten tüm ücretleri ve sertifikaları ödediğinizi, ancak fonun size verilmediğini öğrendim. İşin en can sıkıcı yanı ise size hiçbir şekilde fonu size bırakmayacakları gerçeğini söyleyememeleri, bunun yerine gereksiz yere para harcamanıza izin vermeleridir. Hayatımın tüm günleri boyunca burada çalışmaya niyetim yok, güvenliğimi onaylarsanız/sağlarsanız bu fonu size verebilirim ve bunu yaparsam bu Nijerya'dan nasıl kaçabilirim, çünkü eğer yapmazsam sana transferi yaptıktan sonra bu ülkeden kaçarsam başım ciddi belaya girer ve hayatım tehlikeye girer. Lütfen bu Nijerya'daki bir mafya ortamı gibi, Nijerya'lı olmadığınız için anlamayabilirsiniz. Geçimimi sağlamak ve orada iş bulmak için ülkenizde sizi ziyaret etmek isterdim. Umarım orada bir iş bulmama yardım edebilirsin. Bu fonu serbest bırakmak için ihtiyacım olan tek şey, HD 120 GB dediğimiz özel bir hard disk. İki tane satın alacağım, bilgilerinizi yeniden kopyalayacağım, öncekini yok edeceğim, 24 bankacılık saati içinde bankanıza yansıması için bilgisayara yumruk atacağım. İzleyiciyi temizleyip dosyanızı yok edeceğim, ardından sizinle buluşmak için Nijerya'dan kaçacağım. Eğer ilgini çektiyse. Yapın, hemen benimle iletişime geçin, kolay iletişim için bana uygun telefon/faks numaralarınızı göndermeli ve ayrıca banka bilgilerinizi yeniden teyit etmelisiniz, böylece fonu belirttiğiniz banka hesabına aktarırken herhangi bir hata olmasın. En kısa zamanda cevaplarınızı bekliyorum. Patronum şu anda yıllık izninde ve o ofise dönmeden bu transferi bitirmemizi istiyorum.

Saygılarımızla,
Bayan amira usman.
Computer I.T
Nijerya merkez bankası.

"Amira usman"

gf.jpg

Bu bayağı eski bir yöntemdi. Bir ara acayip popüler oldu sonra yavaş yavaş kaybolmuştu. Hala bu geleneği sürdürenlere selam olsun :D kabaca sana yem atıyor. Senden bazı bilgiler isteyecek ve muhtemelen senin PC'ye bağlanacak. Daha sonra senden düzeltme için para transferi falan isteyecek.

Çevirisi bu, inanma derim.

Dosya Ekleri

• 1679685316360 (2).png
    1679685316360 (2).png
    54,3 KB · Görüntüleme: 74
Senle iş yapmak istiyor.
Bence kaçırma Nigaria parasi kac TL olmus senin haberin var mi? (!)

1 Nijerya Nairası eşittir
0,041 Türk Lirası

Bayağı iyi teklif aga ben inandım bence

Senle iş yapmak istiyor.
Bence kaçırma Nigaria parasi kac TL olmus senin haberin var mi? (!)

Bilgisayara yumruk atacağım🤣
Google çeviri yapmis yapacağını.

Bende çevirirken yumruk ne alaka a dedim

Yeni konular

Geri
Yukarı