Gelin sohbet edelim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes ben gibi düşünceye sahip ise demek ki bir bildiğimiz var. Öyle değil mi? :)

@strigoi
Klasik DA ve TP savaşı. Gazimiz yok, zaferle ayrıldık fakat sızıntılar devam ediyor. :)
Bitmedi mi daha bu savaş:D İnsanları anlamıyorum cidden. Böyle bir konuda bile bu kadar saçma bir tartışma çıkarıyorlar. Neyse, en azından kazanan biziz :)

Sadece düşüncelerimi belirtmek için yazıyorum. Kafanızdaki ''moderatör lafı koydu; konuyu kilitledi, gitti'' algısı oluşmasın, rica ediyorum. Zaten halihazırda kilitlenmiş. Sıradan bir kullanıcı olarak görüşlerimi belirtmek istiyorum.

Gamepower, James Donkey, Gamebooster, Gameshooter, Gamehunter artık ne derseniz. Hiçbirinin kalitesi hakkında en ufak bilgim yok. Bu tip markalarla tek tecrübem zamanında Gamepower Medusa ile olmuştu, elimde kaldı. Garantiye de göndermedim, önemli detaylar değil.

Öncelikle ''bu çeşit markaları öneriyorsunuz, yapmayın'' gibi bir düşünceden ziyade ''bu tip markaları öneriyorsunuz, forum çöp'' gibi inanılmaz saçma bir düşünce oluşmuş. Söylediklerinizde özgürsünüz, kimsenin sizi kısıtladığı yok.

Burada bir örnek vereyim. Genellikle DA'da Technopat kullanan kullanıcıların kurallardan yakındığını görüyorum. Hemen ardından da ''Technopat çöptür.'' deniyor. ''Yahu nokta koymadığım için 1 saat ban yedim.'' diyenler görüyorum. Şimdi bu noktada yakınabilir, eleştirebilir. Çöp de diyebilir. Ama bu örnekteki arkadaşlar ile sizin aranızda hiçbir fark yok. Çöp dediği an bir kaos çıkıyor çünkü. Kaç kez deneyimledik bunu.

Dediğim gibi markaların kalitesini tartışmayacağım, çünkü mevzu o değil. Mevzu sadece yaygara çıkartmak yahut zaten var olan ateşe körükle gitmek, kaos çıkartmak. Bu kaosu da çeşitli markalardan destek alarak çıkartıyorsunuz. Kimse gereksiz savunmasın, o kadar açık ki amacınız. Cümlelerinizden her şey belli oluyor.

Mesela şu yorumu ele alalım:

1608293676098.png

İlk cümle zaten tamamen saçmalık, başka bir şey değil. Varsayalım ki bu markalar kalitesiz. Yahu herkes mi öneriyor bunu? Neden genelliyorsun? Bir çok kullanıcı tanıyorum DA forumdan, gerçekten emek veren insanlar bunlar.

Yaklaşık 500 mesajım da olması lazım, yeterince vakit geçirdiğimi düşünüyorum. Bütün bu insanlar toplanıp sizin kötü dediğiniz Gamepower, Rampage vs. markalar mı öneriyor?

Bir de iradesiz denmiş...anlam vermekte zorlanan bir tek ben miyim? Sürü psikolojisi falan sanıyorsanız büyük yanılıyorsunuz.

Kimseye saldırdığım falan yok, sadece görüş belirtiyorum. Bu noktada kullandığım fotoğraftaki kullanıcı kişisel algılamasın, ilgili kişiler arasında genellediğimi belirteyim. Umarım burada anlaşmışızdır.

Yani kısaca yaptığınız kavga çıkartmak, kabaca. Eleştirin, çekin gidin. Çok zor olmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı