Windows masaüstü uygulaması için dil önerisi

respeeckkk

Hectopat
Daha fazla  
Selam herkese işimle alakalı bir Windows masaüstü uygulaması geliştirmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım fakat tam sonuç alamadığım için başlık açtım.
Uygulamayı kabaca şu şekilde açklayayım; birbirinden bağımsız 3-4 farklı sekmeyi tek ekranda 4'e bölünmüş bir şekilde düşünün, zihninizde daha iyi canlanabilsin diye bir görsel ekliyorum.
Asıl sorum şu, benim bu web tabanlı programı geliştirebilmem için kolay aynı zamanda işimi tam anlamıyla çözebileceğim yazılım dili hangisi olur?(Kolay dememin sebebi yazılımcı olmak gibi bir amacım, yok bu tarz bir işi halletmek istiyorum o kadar)
Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum, normal bir bilgisayar kullanıcısıyım. Şimdiden teşekkürler.
xddc.png

Selam herkese işimle alakalı bir Windows masaüstü uygulaması geliştirmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım fakat tam sonuç alamadığım için başlık açtım.
Uygulamayı kabaca şu şekilde açklayayım; birbirinden bağımsız 3-4 farklı sekmeyi tek ekranda 4'e bölünmüş bir şekilde düşünün, zihninizde daha iyi canlanabilsin diye bir görsel ekliyorum.
Asıl sorum şu, benim bu web tabanlı programı geliştirebilmem için kolay aynı zamanda işimi tam anlamıyla çözebileceğim yazılım dili hangisi olur?(kolay dememin sebebi yazılımcı olmak gibi bir amacım, yok bu tarz bir işi halletmek istiyorum o kadar)
Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum, normal bir bilgisayar kullanıcısıyım. Şimdiden teşekkürler.
Eki Görüntüle 1268762

Program olarak Visual Studio kullanılabilir sadece. Eğer giriş seviyesindeyseniz Python ile başlayabilirsiniz.

Asıl sorum şu, benim bu web tabanlı programı geliştirebilmem için kolay aynı zamanda işimi tam anlamıyla çözebileceğim yazılım dili hangisi olur?(kolay dememin sebebi yazılımcı olmak gibi bir amacım, yok bu tarz bir işi halletmek istiyorum o kadar)
Eki Görüntüle 1268762

Eğer ki giriş seviyesinde isen Python öneririm. Bilişim okuyorum ve bu tarz çok fazla programı Python kullanarak kodluyoruz.

Eğer ki giriş seviyesinde isen Python öneririm. Bilişim okuyorum ve bu tarz çok fazla programı Python kullanarak kodluyoruz.
Phyton'u Türkçe, İngilizce olarak hangi kaynaktan öğrenmemi önerirsiniz? Yani hiçbir şey bilmeyen bir insana göre akıcı ve açıklayıcı olarak anlatan önerebileceğiniz bir Youtube kanalı var mı?

Phyton'u Türkçe, İngilizce olarak hangi kaynaktan öğrenmemi önerirsiniz? Yani hiçbir şey bilmeyen bir insana göre akıcı ve açıklayıcı olarak anlatan önerebileceğiniz bir Youtube kanalı var mı?
Python ne kadar basit olsada programlama uzun ve zahmetli bir iş. Kolay anlayabilmen için buraya şöyle bir video bırakıyorum :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiç bir şey bilmeyen bir insana bir şey öğretmek çok zor bir iş. Bizi fazlasıyla aşar.
Okuduğunu anlayabilmiş olman konusunda pek emin olamadım, zira ben bir şeyler öğretilmesini istemedim, yalnızca bahsettiğim şekilde bir uygulama yaratabilmem için hangi yazılım diline yoğunlaşmam gerek bunu öğrenmek istedim.

Okuduğunu anlayabilmiş olman konusunda pek emin olamadım, zira ben bir şeyler öğretilmesini istemedim, yalnızca bahsettiğim şekilde bir uygulama yaratabilmem için hangi yazılım diline yoğunlaşmam gerek bunu öğrenmek istedim.
C# veya VisualBasic.Net öneririm. Ama her dilde yapabilirsin. Dört bağımsız sekme dili diye bir şey yok. "Ne yapacaksan ona göre dil seç" diyenlerin de bir şey bildiği yok.

Uygulamanın amacı sadece 4 internet sitesi göstermek ise, html iframe kullan gitsin. Ben bunu program olarak kullanmak istiyorum dersen de electron kullanıp build alırsın.

Geri
Yukarı