Gemi mühendisliği öğrencisi için laptop önerisi

Gemi mühendisi

Zeptopat
Daha fazla  
https://www.hepsiburada.com/msi-cro...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00001XOSQO
Merhaba arkadaşlar, gemi mühendisliği öğrencisiyim ve 3D çizim programlarıyla fazlasıyla beraber olacağım. Bu yıl hazırlığı bitirdim. Oyun oynarım ama çok çok az bu yüzden bana çoklu işlemlerde 4-5 yıl hiç sıkıntı çıkarmayacak bir laptop lazım. Çünkü bu piyasada bir daha bilgisayar alamam öğrenciyken. Yani tek atış hakkım var. Bu tercihime ne diyorsunuz? Ekran kartı bu fiyata tek. (Monster vs almak istemiyorum.) Şimdiden teşekkürler.

Bir de 15.6 inç küçük mü gelir? 17.3 le aralarında 5 k var, çok fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
2000 daha ekleyip Omen almanızı oneririm 165W 3080e sahip güclü bir model

Çok pahalı, aynısını 10000 TL ucuza buldum.
Ancak attığın laptopun parasına 2000 TL daha eklersen 3080 var.
Hocam msi almak istiyorum ya garanti olsun diye. Sonuçta msi ın rakibi bir tek asus o da amd kullandığı için eledim. Hp falan almak istemiyorum. Çünkü bdh servisini bir kere deneyimledim. Hiç memnun değilim. Monster da çok tartışmalı bulaşmak istemiyorum.

Monster'ın Abra modellerı kotu Tulpar modellerı gayet iyidir ve teknik serviside iyi buradan bakınca en performanslı cihaz Omen gozukuyor. Ama istemezseniz bence Monster alabılırsınız MSI hakkında emin değilim MUX yok denmiş modele detaylı bakmak lazım tam cıkabileceginiz bütçe nedir hocam.

Monster'ın Abra modellerı kotu Tulpar modellerı gayet iyidir ve teknik serviside iyi buradan bakınca en performanslı cihaz Omen gozukuyor. Ama istemezseniz bence Monster alabılırsınız MSI hakkında emin değilim MUX yok denmiş modele detaylı bakmak lazım tam cıkabileceginiz bütçe nedir hocam.
Max 45 e kadar. Bir de mux nedir?

Max 45'e kadar. Bir de MUX nedir?

MUX işlemci ağırlıklı oyunlarda ekran kartını da kullanilmasini sağlar o bütçede bence Omen alin ama daha ucuza Monster veyahut da bu modeli alabilirsiniz Game Garaj Slayer2 10xl-3070ti C1 I7-12700h 16gb 512gb Rtx3070ti 8gb 17.3" Free Dos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Monster'da GameGaraj'da Max-P 3070 kullaniyor.

Şu an baktigimindada doğru düzgün Omen dışında 3080bulamadim tavsiyem 3070 Ti'li GameGaraj modeli.

MUX işlemci ağırlıklı oyunlarda ekran kartını da kullanilmasini sağlar o bütçede bence Omen alin ama daha ucuza Monster veyahut da bu modeli alabilirsiniz Game Garaj Slayer2 10xl-3070ti C1 I7-12700h 16gb 512gb Rtx3070ti 8gb 17.3" Free Dos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Monster'da GameGaraj'da Max-P 3070 kullaniyor.
Hocam oyun gerekirse oynamam bile o kadar az oynarım ve o kadar para verdikten sonra gerçekten kafam rahat olsun isterim. Monster ın 21.7 sini aldığı gibi ekranın kenarında açılmadan veya yazılım dan dolayı iade eden arkadaşlarım oldu. O yüzden bulaşmıyacağım. Yine de teşekkürler öneriniz için. Hp yi de dediğim gibi 1 ay kadar önce dell aldım ve iade etmek istediğimde 1 haftalık olmasına rağmen iade almadılar. Programlarımı kurarken ekran 5-6 defa gidip gelmişti ve laptop kısıtlıydı.

Hocam oyun gerekirse oynamam bile o kadar az oynarım ve o kadar para verdikten sonra gerçekten kafam rahat olsun isterim. Monster'ın 21.7'sini aldığı gibi ekranın kenarında açılmadan veya yazılımdan dolayı iade eden arkadaşlarım oldu. O yüzden bulaşmıyacağım. Yine de teşekkürler öneriniz için. HP'yi de dediğim gibi 1 ay kadar önce Dell aldım ve iade etmek istediğimde 1 haftalık olmasına rağmen iade almadılar. Programlarımı kurarken ekran 5-6 defa gidip gelmişti ve laptop kısıtlıydı.

Hocam o zaman zeyphrus gibi modellere neden bakmıyorsunuz ki 3050 işinizi gormez mi? Taşıma ve pil süreside gayet iyidir zeyphrusun.

Hocam o zaman zeyphrus gibi modellere neden bakmıyorsunuz ki 3050 işinizi gormez mi? Taşıma ve pil süreside gayet iyidir zeyphrusun.
Hocam onlara da baktım ama aynı fiyata neden 3070 varken 3050ti alıyım ki. 12th intel içeren zephyruslar 40k.

Hocam onlara da baktım ama aynı fiyata neden 3070 varken 3050ti alıyım ki. 12th intel içeren zephyruslar 40k.
Rog strixlerde de amd olduğu için vazgeçtim.

Geri
Yukarı