Gençlik durumum

Ferhat D

Hectopat
Evet bugün buraya içimi dökeceğim, daha 15 yaşında bir gencim ve istediğim çoğu şeyi alamıyorum. Bir bilgisayar alayim dedim taa LGS'den beri alamıyorum çalıştım olmadı işe girdim olmadı bir türlü alamadım, aciz gibi arkadaşıma gidip sadece orada bilgisayarla vakit geçiriyorum. Elimde bir telefon var onla bir oyun oynayayim dedim o bile 10 FPS veriyor oynadığım oyunda. Hadi bunu da boş ver spor yapayim diyorum spor salonları zaten uçmuş. Hadi bunu da boş ver eve bir şeyler alayim öyle spor yapayım diyorum bir dambıl set olmuş 200 lira, kablosuz kulaklık alayim diyorum 300-400 TL ondan aşağısı hemen bozuluyor iş yapmıyor. Verilen harçlıkları biriktireyim diyorum o da olmuyor. Parami ekstra bir şeye harcamıyorum ona rağmen param illa bitiyor ve onu da yapamıyorum. Neden her şey bu kadar pahalı? Sadece bir bilgisayar istiyorum onu da bir türlü yapamadım onu yapsam çoğu şeyim düzelir ama olmuyor. Pahaliliktan biktim gerçekten. Aileme yük olmak istemiyorum ama elimden bir şey gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam vallahi bende sizin yaşınızdayım bende bilgisayar alamıyorum, ama bunu hayatıma etki edecek kadar kafaya takmıyorum. Boş ver her şey zamanı gelince olur canını sıkma hayatına kaldığın yerden devam et, bir bakarsın hiç ummadığın bir zamanda istediğin şey olur.

Hocam vallahi bende sizin yaşınızdayım bende bilgisayar alamıyorum, ama bunu hayatıma etki edecek kadar kafaya takmıyorum. Boş ver her şey zamanı gelince olur canını sıkma hayatına kaldığın yerden devam et, bir bakarsın hiç ummadığın bir zamanda istediğin şey olur.

Bende takmıyordum ama arkadaşıma gittikçe alma isteğim arttı ve artık evde cidden sıkılmaya başladım yapabileceğim hiçbir şey yok adam gibi arkadaşım da yok dışarıya çıkıp gezeyim falan. Cevap için teşekkürler.
O kisi giderse ekonomi de duzelir, bence az kaldi.

İnşallah.

Bende takmıyordum ama arkadaşıma gittikçe alma isteğim arttı ve artık evde cidden sıkılmaya başladım yapabileceğim hiçbir şey yok adam gibi arkadaşım da yok dışarıya çıkıp gezeyim falan. Cevap için teşekkürler.

Arkadaşın seninle dışarıya çıkıp hiç geçmiyor mu veya telefon üzerinden ortak oynayacağınız bir oyun yok mu?

Arkadaşın seninle dışarıya çıkıp hiç geçmiyor mu veya telefon üzerinden ortak oynayacağınız bir oyun yok mu?

Brawlhalla oynuyoruz birlikte belki bilirsin, ama ben 30 FPS falan alıyorum adam gibi eğlenemiyorum. Onlar son model bilgisayarlarda oynarken benim telefondan oynamam bana cidden koyuyor. Arkadaşim dışarıya falan çıkmaz o yüzden dışarıya da çıkamıyorum tek çıkmakta sarmıyor.

Brawlhalla oynuyoruz birlikte belki bilirsin, ama ben 30 FPS falan alıyorum adam gibi eğlenemiyorum. Onlar son model bilgisayarlarda oynarken benim telefondan oynamam bana cidden koyuyor. Arkadaşim dışarıya falan çıkmaz o yüzden dışarıya da çıkamıyorum tek çıkmakta sarmıyor.

Onlar dediğin kaç tane arkadaşın var samimi misin?

Geri
Yukarı