Genel fizik ödevi

Emitra

Hectopat
Genel fizik 1 ödev sorusundaki şu son 300M ile olan soruyu çözebilecek var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-22_152845.png
    resim_2021-10-22_152845.png
    54,5 KB · Görüntüleme: 84
Hocam ivme a^2 ile artıyor, V-T grafiğinin integralini 300 metreye eşitlersek hızını buluruz gibi geliyor oradan ivmeye de gidilir. Emin değilim ama, bakacağım.

Hocam çözerseniz çok iyi olur. Böyle birilerine soru çözdürmeyi hiç sevmem öğretmenimiz aşırı kötü, üstüne ders Online ben de onun mağduruyum.

Hocam bir yere geldim ama yanlış yoldan gelmiş veya yanlış yapmış olabilirim, belki fikir verebilir diye atıyorum. Biraz daha bakacağım. Bu arada sol üstteki eşitlikte sonraki t'nin karesini yazmayı unutmuşum.

1634908617428.jpeg

Hocam bir yere geldim ama yanlış yoldan gelmiş veya yanlış yapmış olabilirim, belki fikir verebilir diye atıyorum. Biraz daha bakacağım. Bu arada sol üstteki eşitlikte sonraki T'nin karesini yazmayı unutmuşum.

Eki Görüntüle 1195364

Böyle bir şey var ama bir bak istersen(aşağıda) yeniden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-22_162221.png
    resim_2021-10-22_162221.png
    345,6 KB · Görüntüleme: 29
Hocam son soruda yapmanız gereken şey x yerine 300 yazıp t'yi bulmak. Ardından konum-zaman denkleminin türevini alıp hız-zaman denklemi elde etmek ve bulduğunuz t'yi yerine yazmak. Böylelikle hızı bulmuş olursunuz. Hız-zaman denkleminin de türevini alırsanız ivme-zaman denklemi elde edersiniz. Yine aynı t'yi yerine yazarsanız ivmeyi bulursunuz.

Konuyu anlayıp anlamadığınızı ölçen bir soru diye düşünüyorum fazla bir espri yok. İnternetten konu anlatımı dinleyin isterseniz, konuyu öğrenmemiş gibisiniz.

Hocam son soruda yapmanız gereken şey X yerine 300 yazıp T'yi bulmak. Ardından konum-zaman denkleminin türevini alıp hız-zaman denklemi elde etmek ve bulduğunuz T'yi yerine yazmak. Böylelikle hızı bulmuş olursunuz. Hız-zaman denkleminin de türevini alırsanız ivme-zaman denklemi elde edersiniz. Yine aynı T'yi yerine yazarsanız ivmeyi bulursunuz.

Konuyu anlayıp anlamadığınızı ölçen bir soru diye düşünüyorum fazla bir espri yok. İnternetten konu anlatımı dinleyin isterseniz, konuyu öğrenmemiş gibisiniz.

Hocamız sağ olsun Online ders bir de. Dediğin şekilde halletmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı