Genel kullanım için kablosuz büyük fare önerisi

roser137

Kilopat
Katılım
25 Aralık 2015
Mesajlar
324
Çözümler
1
18'e 9 el ölçüleri ile rahat kullanabileceğim bir kablosuz fare araştırıyorum. Bluetooth özelliği olması da büyük bir artı olur farklı cihazlarda kullanabilmek için. Rekabetçi oyun oynamıyorum, genel kullanım ve casual oyunculuk için düşünüyorum. Biraz sessiz de olsa güzel olur. Bütçe konusunda esnek davranabilirim ama kullanmayacağım özellikler için gereksiz para harcamak istemem tabi ki.

Razer Basilisk V2 Wireless'a baktım. Ebat olarak güzel fakat kauçuk yapısı kafa karıştırıyor çabuk yıpranabilir diye düşünüyorum. Bir de razer için giriş seviyesi bir mouse sayılabileceğinden sağlamlık konusunda şüphelerim var.

Logitech G305 güzel fakat sorunsuzluğu konusunda emin değilim. Çift tıklama sorunu yaptığını iddia eden bir çok konu var. Bu olursa ne kadar sorun olur kestiremiyorum, rekabetçi oyun için kullanmayacağım sonuçta. Bluetooth olmaması kötü. Tablet, TV vs. için ayrı mouse almam gerekecek. Ölçüleri konusunda da şüphelerim var. Basilisk'ten bayağı ufak anladığım kadarıyla.

SteelSeries Rival 3'ü bayağı beğenmiştim aslında. Ebatları yine biraz ufak gibi fakat onun dışında sorun yok diye düşünüyordum ama araştırınca su gibi pil kullandığına yönelik çok eleştiri gördüm. Logitech'in ufak pilli mouselarının aylarca gittiğini düşündüğümüzde çabuk biten pil sorun olabilir neden böyle bir durum var anlamadım. Bunun dışında bir sorunu var mı bilmiyorum. Boyut çok ufak değilse, başka da bir sorunu yoksa belki pil sorununu göz ardı edebilirim.

Asus Rog Pugio II ebat olarak Basilisk'ten sonra en büyük mouse gibi duruyor. Kalem pille değil kendi bataryası ile çalışıyor. Bu avantaj mı yoksa daha kısa bir pil ömrü mü demek bilmiyorum. Switchlerin değiştirilebiliyor olması güzel. SteelSeries kadar güven vermedi açıkçası ama bilinen bir sorunu yoksa bu da mantıklı olabilir.

Ne önerirsiniz, bunların dışında da başka marka modellere bakmalı mıyım?
 
Yukarı