Rehber Genel telefon önerileri

Bende Samsung Galaxy A71 var ve bazı oyunlarda takılmalar oluyor. Sorun benim telefonumda mıdır yoksa oyunların optimizasyonunda mı sıkıntı vardır? (aspahlt 9 ve CoD Mobile).

Aspahlt 9'da sadece Nitro basarken takılmalar oluyor, CoD Mobile'da br oynarken siyah ekran oluyor.

Asphalt 9 da olabiliyor bazen. CoD Mobile de siyah ekran derken anlamadım ancak Galaxy A71 genel olarak güzel bir cihaz. M51 daha mantıklı ama.

Asphalt 9 da olabiliyor bazen. CoD Mobile de siyah ekran derken anlamadım ancak Galaxy A71 genel olarak güzel bir cihaz. M51 daha mantıklı ama.
Battle Royal'de oynarken bir anda oyun siyah ekran oluyor ama oyun devam ediyor, mesela siyah ekran olunca ateş etme tuşuna basınca silah sesini duyuyorum ama siyah ekran düzelmiyor. Oyunu kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum.

Battle Royal'de oynarken bir anda oyun siyah ekran oluyor ama oyun devam ediyor, mesela siyah ekran olunca ateş etme tuşuna basınca silah sesini duyuyorum ama siyah ekran düzelmiyor. Oyunu kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum.

İnternetle ya da oyun ile alakalı bir şey olabilir. Ancak şaşırdım.

Merhabalar, telefon önerilerime hoş geldiniz. Genel olarak her bütçeye uygun telefon önerileri yapacağım.

Baştan şunları söylemek isterim. Teknoloji şans işidir. Burada önerdiğim hiçbir telefon için sorumluluk almıyorum. Çünkü IP12 de alsanız sorun yaşamanız olası. Ancak size kronik sorunlu cihaz önermem. O zaman başlayalım.

Öneriye 2000 TL sınırından başlamak zorundayım. Çünkü şu an da 2000TL'nin altında olan sıfır cihazlar çok kötü giriş seviyesi cihazlar.

2000-2500 TL arası.

Bu bütçedeki en F/P cihaz diyebilirim.
Bu bütçede AMOLED ekran arayanlar için iyi bir tercih olacaktır.
Oppo A73 de güzel telefon ancak kamera plarak biraz daha zayıf. Tercih edilebilir.
6 GB RAM olması üstteki rakiplerinden daha iyi olan bir telefon.

2500-3000 TL arası.

Bu bütçenin de kralı olan telefon budur.
Bu bütçe de AMOLED ekran isteyenler için şu iki telefondan biri tercih edebilir.

3000-3500 TL arası.

Kibar ve hafif telefon arayanlara.
Normalde önermezdim ancak ROM atılırsa iş yapacak bir telefon.
Bu bütçede parasını hak eden pek telefon yok.

3500-4000 TL arası.

Bu bütçenin kralı.
M51'e alternatif güzel bir telefondur tercih edilebilir.
Son günlerde fiyatı artsada tercih edilebiliecek bir model.
İşlemci çok önemli ise tercih edilebilir ama işlemciye bu kadar önem veriyorsanız POCO X3 Pro beklenebilir.

4000-5000 TL arası.

Bu bütçede iPhone almak isterseniz şunu öneririm.
Android isterseniz şunu öneririm.

5000-7000 TL arası.

Çok oyun oynamıyorsanız şunu öneririm.
Çok oyun oynuyorsanız de şunu öneririm.
iPhone isterseniz de XR alınabilir.
Daha yüksek boyutlı SE de tercih edilebilir.
Eğer Google'ı sorun etmez iseniz P40 da alınabilir.

7000-10.000 TL arası.

Bu bütçe için fazla konuşmaya gerek yok bence. Benim önerim iPhone alın. Android isterseniz de xioami almanızı bu bütçede önermem. Samsung'ya da OnePlus iş görür.

10.000 TL üstü ise şunları öneririm.

Paranıza göre istediğiniz konfigürasyınu alabilirsiniz. Tepe olanları atıyorum.

Bu günlük bu kadardı. Bu önerdiğim fiyatlar her an değişebilir. Eksiklik görürseniz söylemeyi unutmayın.😀

Ellerinize sağlık. Huawei P20 Lite'ı koyabilirdiniz bence?

Yeni konular

Geri
Yukarı