Çözüldü General Mobile 4G Dual Siyah Ekranda Kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

184424

Hectopat
Makaleler
2
Cihaza LineageOS 17.1 kuracaktım. Yanlış TWRP'yi flaşlayınca bir daha da kurtaramadım. Ekran siyah açılıyor, bir tepki yok. ADB ile çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. Bootloader modu ile açmayı denesem de cihaz kendi kendine Recovery moda geçiyor. İşin kötü yanı TWRP ekranı gelmiyor. ADB ile fastboot moduna geçirttim. Fakat gene de düzeltemedim. Hard Brick olduğunu düşünüyorum. Nasıl çözeriz? Bunu çözersek çok güzel olacak.

Cihaza LineageOS 17.1 kuracaktım. Yanlış TWRP'yi flaşlayınca bir daha da kurtaramadım. Ekran siyah açılıyor, bir tepki yok. ADB ile çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. Bootloader modu ile açmayı denesem de cihaz kendi kendine Recovery moda geçiyor. İşin kötü yanı TWRP ekranı gelmiyor. ADB ile fastboot moduna geçirttim. Fakat gene de düzeltemedim. Hard Brick olduğunu düşünüyorum. Nasıl çözeriz? Bunu çözersek çok güzel olacak.
Geçmiş olsun arkadaşın dediği gibi maalesef bir şey yapamayız Anakart değişimi çözüm.

UnBrick aracı bir işe yarar mı sizce? Ona göre Factory Cable alamasam da onu yapacağım. Yazılımlar mevcut. Kablo eksik.
Hard Brick kurtarılamaz diye biliyorum paranızı boşa çöp olmasın her zaman dediğim gibi Custom Rom kullanmayın evet sistem sürümü olarak yeni olsa bile stabillik ve güvenlik sorunları olabiliyor sürüm eski bile olsa Stock Rom.

Sanırım tek sunabileceğim çözüm internette cihazınızı direk bootloader moduna alan aparatlar mevcut. Belki bootloader moduna geçirir ve çalıştığına inandığınız TWRP'yi yeniden flashlayıp düzeltebilirsiniz.

Sanırım tek sunabileceğim çözüm internette cihazınızı direk bootloader moduna alan aparatlar mevcut. Belki bootloader moduna geçirir ve çalıştığına inandığınız TWRP'yi yeniden flashlayıp düzeltebilirsiniz.
Bootloader moduna alabildim. TWRP'sini flaşladım fakat gene durum aynı.

Hala bootloader moduna girebiliyorsanız cihazı kurtarabiliriz demektir. Hangi imajı kullandınız atar mısınız.
Buradaki TWRP'yi kurdum. Seed olan TWRP. Crackling kavramını da Seed kavramını da ilk defa duydum bu arada. Ve LineageOS Crackling istiyordu. Yanlışlık buradan kaynaklanıyor bence.

Buradaki TWRP'yi kurdum. Seed olan TWRP. Crackling kavramını da Seed kavramını da ilk defa duydum bu arada. Ve LineageOS Crackling istiyordu. Yanlışlık buradan kaynaklanıyor bence.
Ondan önce OEM kilidini açtınız değil mi telefonu kapatmadan önce? Eğer yaptıysanız sorun TWRP dosyasında gibi gözüküyor. Bir de bunu deneyin:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı