General Mobile E-Tab 4 bilgisayara bağlanmıyor

atakansogut

Hectopat
Merhabalar, lise yıllarında bize verilen tableti aradan geçen yıllar sonra ilk kez bu dönem şarj girişini zorlayarak çalıştırmayı başardım. Ancak bildiğiniz gibi bu tableti ilk verdiklerinde tableti kullanma imkanınız oldukça kısıtlı oluyor, tablete yükledikleri MDM yazılımı ya da cihaz yönetimi denen bir uygulama tableti oldukça kısıtlıyor. İnternete giremiyorsunuz, tablete istediğiniz ayarları yapamıyorsunuz vs.

MEB kendi sitesinde bunların ROM dosyalarını yayınladı ancak kısıtlamasız yapmak için root atılması gerekiyormuş ve tabletin bilgisayara bağlanması gerekiyormuş. Ancak ben tableti bilgisayara bağlayamıyorum, bilgisayar görmüyor, sadece USB'den şarj edebiliyorum. Güvenlik kısmından MDM yazılımının devre dışı bırakılabildiğini söylediler ancak ben hiçbir şekilde bunu yapamadım, ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alakası yok root ile. Recovery moda alıp paylaşılan tool ile ROM'u yükleyeceksiniz.

Merhabalar, lise yıllarında bize verilen tableti aradan geçen yıllar sonra ilk kez bu dönem şarj girişini zorlayarak çalıştırmayı başardım. Ancak bildiğiniz gibi bu tableti ilk verdiklerinde tableti kullanma imkanınız oldukça kısıtlı oluyor, tablete yükledikleri mdm yazılımı ya da cihaz yönetimi denen bir uygulama tableti oldukça kısıtlıyor. İnternete giremiyorsunuz, tablete istediğiniz ayarları yapamıyorsunuz vs.

MEB kendi sitesinde bunların ROM dosyalarını yayınladı ancak kısıtlamasız yapmak için root atılması gerekiyormuş ve tabletin bilgisayara bağlanması gerekiyormuş. Ancak ben tableti bilgisayara bağlayamıyorum, bilgisayar görmüyor, sadece USB'den şarj edebiliyorum. Güvenlik kısmından mdm yazılımının devre dışı bırakılabildiğini söylediler ancak ben hiçbir şekilde bunu yapamadım, ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarın görmesine gerek yok zaten yazılım atarken download moda alıyorsunuz o zaman flash tool yazılımı cihazı algılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, lise yıllarında bize verilen tableti aradan geçen yıllar sonra ilk kez bu dönem şarj girişini zorlayarak çalıştırmayı başardım. Ancak bildiğiniz gibi bu tableti ilk verdiklerinde tableti kullanma imkanınız oldukça kısıtlı oluyor, tablete yükledikleri mdm yazılımı ya da cihaz yönetimi denen bir uygulama tableti oldukça kısıtlıyor. İnternete giremiyorsunuz, tablete istediğiniz ayarları yapamıyorsunuz vs.

MEB kendi sitesinde bunların ROM dosyalarını yayınladı ancak kısıtlamasız yapmak için root atılması gerekiyormuş ve tabletin bilgisayara bağlanması gerekiyormuş. Ancak ben tableti bilgisayara bağlayamıyorum, bilgisayar görmüyor, sadece USB'den şarj edebiliyorum. Güvenlik kısmından mdm yazılımının devre dışı bırakılabildiğini söylediler ancak ben hiçbir şekilde bunu yapamadım, ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarın görmesi için tabletin ayarlar kısmında şarj et yerine dosya aktar seçeneğini seçmeniz lazım tam olarak nerede bilmiyorum ama ben öyle çözmüştüm.

Bilgisayarın görmesi için tabletin ayarlar kısmında şarj et yerine dosya aktar seçeneğini seçmeniz lazım tam olarak nerede bilmiyorum ama ben öyle çözmüştüm.
Gerek yok. MEB'in paylaştığı yazılımda doğrudan Recovery mod üzerinden flaşlanıyor yazılım.

Direkt taktığımda Flash Tool algılar mı diyorsunuz,yoksa ayrı bir işlem yapmaya gerek var mı?
Tabletin recovery modunu açmak için android menüsüne girmeye çalıştım ancak "komut yok" yazıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı