General Mobile e-tab 4 USB kablo ile PC bağlantısı sorunu

devildrummer

Kilopat
Yer
Marmaris
'FATİH' projesi kapsamında bizim okulda öğrencilere General Mobile e-tab 4 dağıtıldı. Şuan Facebook, Twitter, Instagram, Youtube gibi sitelere okulun kendi Wİ-Fİ bağlantısı üzerinden dahi girebiliyorum ve tonla oyun indirebiliyorum. Fakat yanında verilen USB kablosu ile bilgisayara taktığım zaman hiçbir tepki olmuyor. Farklı kablo ile denedim olmadı. İçine müzik, film atıcam ama atamıyorum. Nasıl çözebilirim ?

Bunu hiçbir root işlemi yapmadan halledebilirim ama o tabletler oyuncak değil. Oyun yüklenmemesi daha doğru olacak. Ders ile ilgili dosyaları EBA Market'te bulabilirsin. Oyun için dağıtılmadı o tabletler demek istiyorum ama alt yapı sıfır. Genede derse yönelik kullansan iyi olur.

Tabletinle ilgili bilgi verecek olursam:

Tablet dondu, dokunmatik çalışmıyor: 15 saniye güç düğmesine bas.
Nasıl FR atacağım(sıfırlama): Güç düşmesi+ses arttırma tuşuna aynı anda bas. Factory reset'in üstüne gel ve tıkla. Tek yapman gereken beklemek.
Rahatsız olabilecek bir durum olan güvenli vpn sunucuya bağlanması tabletin. Buda bir bakıma haklılar doğrusu. Niye bağımsız olmayım ki dersen VPN programları indirebilirsin. Ben bunu sanal özel ağ değilde sana özel ağ diye okuyorum bir bakıma karşılıyor :) Bu büyük şirketlerde güvenlik açısında kullanılan bir teknoloji. Örn:Şirketteki pc'ye bağlanma vb. Senin sunucu kiralamana felan gerek yok bu hizmeti bedava veren programlar mevcut.

Peki FR attıktan sonra, tekrar aktivitasyon işlemi yapmak zorundamıyım ? Ve tablete zaten VPN uygulaması indirmiştim. Onu kullanıyorum, sırf Twitter için. Ayrıca FR attıktan sonra bağlayabilir miyim bilgisayara ?

Tabletteki USB sürücüden dolayı bilgisayara bağlandığı andan itibaren sırf şarj için bile takmış olsanız tüm bağlantıyı iptal ediyor. Yani bilgisayar bağlantısı mümkün değildir eğer USB sürücüleri modifiye edip engellemeyi kaldırmazsan.

Kardeşim tableti bilgisayara bağlamam lazım. Bunun için birçok yol var demişsin. Bu yolların neler olduğundan bahseder misin biraz. Yardımcı olursan sevinirim.
Kardeşim bilgisayara bağlayınca ayarlardan sağ üstte seçeneklerden USB bağlantısına gir, kamera olarak tanıt. Sonra dilediğini yap. Hayırlı olsun. :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı