General Mobile GM8 sıfırlama sonrası kasıyor

ismail 15

Centipat
Daha fazla  
General Mobile GM8 2019 Edition 3 GB RAM 32 GB sahip modeli kullanıyorum. Geçen cumartesi günü depolama alanı çok az kaldığı için telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım. Sıfırlamaz olaydım... Telefon birden aşırı derecede yavaşlamaya ve kasmaya başladı.

Başta "yeni sıfırlandı cihaz normaldir bu durum" diye pek umursamadım. Bir daha hafıza dolmasın diye de Instagram, whats App, Spotify ve ekşi sözlük mobil uygulaması hariç hiçbir şey indirmedim. Depolama alanı boş ama telefon aşırı derecede yavaş. Uygulama fark etmeksizin kasıyor.
Geliştirici seçeneklerinden baktım 3 GB RAM'den 1.2 gibi bellek var görünüyor. 1.8 GB RAM ise kullanılıyor. Uygulamalara baktım Android OS 743 MB yiyor geri kalan her uygulama 100 küsur MB veya altı RAM yiyor. Büyük çoğunluğu da sistem dosyası.
Android sürümü tamamen güncel. GM8 modellerine gelen en son sürüm.(Android 9)

Acaba uygulamalardan birinden mi kaynaklanıyor diye güvenli modda başlattım (hatta şu an hala güvenli moddayım) hala aynı. Sıfırlamadan önce telefon şu anki halinden en az 5 kat daha hızlıydı. Aradaki fark bu kadar net. Bazen verdiğim komutlara bile 3-4 saniye sonra yanıt veriyor, bazen ise hiç vermiyor ve bir daha basmak zorunda kalıyorum. (örneğin Instagram'da gönderilerin altındaki yorumlara bakmak için "yorumları gör" seçeneğine tıklıyorum. İlkinde tepki vermiyor ikincisinde basıyor. Sadece bunda değil her uygulamada böyle. Verdiğim komutlar ya geç işliyor ya da hiç işlemiyor)hızı çok ama çok düşük. Cumartesi gününden beri kafayı yemek üzereyim. Elimden hiçbir şey gelmiyor. Bilen, anlayan biri varsa lütfen yardımcı olsun bana bu konuda.

Not: Aşağıda RAM yiyen uygulamaların listesinin ekran görüntüleri var.

Screenshot_20210513-211148.png

Screenshot_20210513-211109.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana soracak olursanız Custom ROM kurun.
Bu işlerden çok fazla anladığım söylenemez. Telefonun sürümünü dosya yükleyerek manuel olarak değiştirmekten mi bahsediyorsunuz?
General Mobile pişmanlıktır...

Bu zamana kadar pek bir problemini görmemiştim aslında. Telefonda oyun oynamayı seven biri olmadığım için F/P açısından gayet uygun bir cihazdı benim için bugüne dek.1.5 yıl oluyor alalı. Bir-iki defa donup kalması dışında ilk büyük "arızası" diyebilirim.

Son düzenleme:
Bu işlerden çok fazla anladığım söylenemez. Telefonun sürümünü dosya yükleyerek manuel olarak değiştirmekten mi bahsediyorsunuz?

Bu zamana kadar pek bir problemini görmemiştim aslında. Telefonda oyun oynamayı seven biri olmadığım için F/P açısından gayet uygun bir cihazdı benim için bugüne dek.1.5 yıl oluyor alalı. Bir-iki defa donup kalması dışında ilk büyük "arızası" diyebilirim.

Evet bence Android sürümünü düşürerek kasmalar giderilebilir.

Geri
Yukarı