Genetigimin iyi olup olmadigini nasıl anlayabilirim?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Merhaba. Instagram'da bir adam gordum adam 5 6 aydir kol calisiyormus fakat genetigi kotu oldugu icin bicepsleri şişkin degil dedigine gore. Genetik kotuyse spor bosuna mi? Ve genetigimin iyi veya kotu oldugunu nasıl anlayabilirim?

Merhaba. Instagram'da bir adam gordum adam 5 6 aydir kol calisiyormus fakat genetigi kotu oldugu icin bicepsleri şişkin degil dedigine gore. Genetik kotuyse spor bosuna mi? Ve genetigimin iyi veya kotu oldugunu nasıl anlayabilirim?
Spor yapmadan anlayamazsın ve illaki büyüme olacaktır. Sadece herkeste eşit olmaz. Herkesin yağlanması bile farklı olur. Kimi çabuk kilo verip alır kimi daha stabildir. Kimi kilo verdiğinde yüzü çok zayıflar kiminin yüzünden o kadar gitmez. Ama hepsinin ortak yanı bir şekilde çalıştığının karşılığını alması. Genetik daha geç ya da daha erken alman konusunda önemli.
En basitinden bir örnek vermek gerekirse kiminin karın kasları asimetrik olur kimininse çok düzgün. Ama ikisinde de karın kası var. Bunlar biraz şans gibi.

Son düzenleme:
Spor boşuma değildir. Genetiğin kötü bile olsa vücut yapmana engel olmaz, sadece milletin daha kısa sürede yaptığını yapman vakit alır veya o kadar şekilli durmaz.

Genetik kötü olsa bile hiç yapmamaktan kat kat iyidir. Genetiğinin kötü veya iyi olduğunu çalışmadan anlayamazsın. 5 6 aydır çalışan arkadaş ya gerçekten basmıyordur ya da iyi beslenmiyordur. Çalışırsan illaki gelişirsin genetik tabii ki önemli fakat 5 6 ay çalışıp hiç gelişmeyen görmedim.

Spor hiçbir zaman boşuna değildir, illa Kas büyüsün diye spor yapılmaz her şeyden önce sağlık için yapılır. Mesela bazı spor dallarında adamlar 55-60 kilolarda müsabakalara çıkıyor hiçbiri şişik vücutlara sahip değil ama, dayanıklılık ve atiklik var hepsinde. Genetiğin büyüme konusunda önemi vardır evet, senin 3 ay da yaptığını bir başkası 5 ayda yapar, süre geçikir veya daha zorlu olur onun dışında boşa yapılan bir şey kesinlikle değildir.

Tamamen gereksiz kanka. Gelişim göremesen bile sporunu yapmalısın. Senin kolun büyümez gögsün büyür. Gogsun buyumez bacakların buyür. Degiskenlik gosterir tamamen. Bakarsin gogus genetigin igrenctir ama kolun arnoldunki gibidir.

Öncelikle gym kelimesi yerine spor salonu kullanın ki Türkçe'yi unutmayın. Onun dışında şekli hem tatlı hem de tuzlu bir kurabiyeye benzeyen bir kurabiye olduğunu düşün. Temel düzeyde bu kurabiyenin tatlı mı tuzlu mu olduğunu anlayabilmemiz için onun tadına bakmamız lazım. Sen şimdi hiçbir şey yapmadan genetiğim iyi midir kötü müdür diye sorarsan alleme-i cihan gelse de sana bir şey söyleyemez ki gördüğün gibi sana şu an burada net bir cevap veremiyorum fark ettiysen. O yüzden önce bir git, sonra gel konuşuruz. Bir de daha çocuksun, tam gelişme zamanın, değerlendir.

Boş ver o Instagram sayfalarını, moralini bozmaktan öteye geçmezler.

Vücut geliştirme mevzusu sigara gibidir, bir kere başlayınca duramazsın.
Baktın memnun kalmadın sonuçlardan vurursun 3-5 tane hormon iğnesini en kral vücudu yaparsın.

Anlaşılan sporla gram alakanız yok. Arkadaşa steroid öneriyorsunuz bu iğneler insanların hayatlarından çalıyor. Erken ölüm sebebi.

Bu arkadaşı dinlemeyin hocam. Eğer 5-6 ay spora gidiyorsa kollar şişkin değilse iyi beslenilmiyordur ya da aslında gelişim vardır ama kendisi tatmin olmuyordur çünkü spor böyle bir şey vücudunu büyütüyor ama kendini küçük görüyorsun spor salonundaki insanlarla kendini kıyaslıyorsundur bu nedenle de kendini büyümüyormuş gibi hissedersin.

Geri
Yukarı