Genetik kel kalınır mı?

Bunun öngörüsü genetik test dışında kesin mümkün değil ancak büyük yüzde şunu gösteriyor babanın kellik durumu çevresel etkenlerden kaynaklanmıyorsa (stres, vitamin eksikliği) büyük olasılıkla evet sen de kel kalacaksın, istatistiğin büyük dilimi bunu gösteriyor. Benim baba tarafı kel ve amca oğullarımın da tamamı 24 yaşına gelmeden sırma saçlarına veda ettiler, ben de 25 yaşındayım ve saçlarımı hızlı şekilde kaybediyorum, 2 sene önceki fotoğraflarımla bile arasında dağlar kadar fark var ve tamamen kel olacağımdan yüzde yüz eminim. Bize de atadan bu miras yapacak bir şey yok. 😄

He bir de ek olarak şunu söyleyeyim dayıların ve dayılarının erkek çocukları aslan yelesi gibi geziyorsa özenme, çok büyük ihtimalle bir erkek çocuğu olarak babana benzedin 😄

Neden 2 ci bir konu açma gereği duydunuz merak ettim zaten bir konu açmışsınız diğer konudan okuduğum kadarıyla 14 yaşındasın daha gençsin belli olmaz her şeyin ilacı zamandır bu soruyu bir doktora sorabilirdin bizler kahin değiliz bilemeyiz.

Ki değiştiremeyeceğin şeyler için endişelenmek çok gereksiz. Kel kalır mısın kalmaz mısın kim bilebilir? Belki kel kalmazsın, belki kel olduğun zaman saç ekim teknikleri günümüzden daha iyi duruma gelir. Hiç insanlar yarın ölür müyüm diye yaşıyorlar mı?

Benim dayılarımda keldir yaşım 16 ya gireceğim ve saçlarım aşırı dökülüyor.

not: 20 yaşlarında kel olacağımı düşünüyorum belki 18.

Yeni konular

Geri
Yukarı