Gentoo LiveCD içinde USB hazırlama

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Gentoo kurulumu beni kanser ettiği için Windows kurmam lazım bilgisayara. Yani yeni kullanıcı olduğum için beceremedim, biraz bilgi gerekiyormuş sanırım. Şimdi ben Gentoo'nun LiveCD ortamında başka bir USB'ye (LiveCD'nin olduğu USB'ye kurulamaz diye biliyorum) Windows 10 yazdırabilir miyim? Links komutuyla ISO'yu indiririm fakat yazma meselesinden emin olamadım. Nasıl yapacağım?

@Ali998 @433815 @gen2 @Ram_kafasi @Syntax Error

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocalarım merhaba. Gentoo kurulumu beni kanser ettiği için Windows kurmam lazım bilgisayara. Yani yeni kullanıcı olduğum için beceremedim, biraz bilgi gerekiyormuş sanırım. Şimdi ben Gentoo'nun LiveCD ortamında başka bir USB'ye (LiveCD'nin olduğu USB'ye kurulamaz diye biliyorum) Windows 10 yazdırabilir miyim? Links komutuyla ISO'yu indiririm fakat yazma meselesinden emin olamadım. Nasıl yapacağım?

@Ali998 @433815 @gen2 @Ram_kafasi @Syntax Error
WoeUSB kurarak yapabilirsin.

WoeUSB çalışır diye tahmin ediyorum.
Bash:
wget https://github.com/WoeUSB/WoeUSB/releases/download/v5.1.0/woeusb-5.1.0.bash
chmod +x woeusb-5.1.0.bash
fdisk -l # disk ismini bu komut ile al
./woeusb-5.1.0.bash -d windowsisosu.iso /dev/diskismi --tgt-fs NTFS
Bu linkten Windows 10 isosu için link alabilirsin, wget ile de indirebilirsin.

Dosya Ekleri

• 20210509_102212.jpg
    20210509_102212.jpg
    188,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Çıktılara göre elle bağlama yapmalısınız ve ntsf-3g gibi paketleri kurmanız gerekiyor.

Ayrıca Arch Linux yazdıracaksanız neden WoeUSB gibi bir program kullanıyorsunuz?

Çıktılara göre elle bağlama yapmalısınız ve ntsf-3g gibi paketleri kurmanız gerekiyor.

Ayrıca Arch Linux yazdıracaksanız neden WoeUSB gibi bir program kullanıyorsunuz?
Tamamdır hocam, anladım hatayı. Chroot ortamında formatlama yapılamıyormuş, chroot'tan çıkınca da başka bir hata veriyordu, unuttum onu. Sonra reboot edip Gentoo'yu boot ettikten sonra internete bağlanıp yazdırma işini orada tamamladım, zaten dediğiniz gibi WoeUSB sadece ISO modunda yazdırıyormuş; daha sonra DD kullanarak çözdüm. Teşekkürler, yine kurcalamaya devam ediyorum hatta dün SystemD'yi silmişim sanırım, BlackArch'tan destek ekibine soruyorum artık, burası Linux konusuyla dolacak yoksa. :D

Geri
Yukarı