Çözüldü Gentoo NVIDIA sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bsd Kaymak

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Artık kaçıncı konum olduğunu bilmiyorum. Ama şu sürücüleri ne yaptıysam kuramadım. Kerneli düzenledim, conf dosyasını ayarladım, xorg.conf yaptım nvidia sürücüsünü yüklemesi için, modprobe işlemleri yaptım, yine de olmadı. Çalışmadı.
Kullanan hocalarım, lütfen bir yol gösterin. Zira fare imleci bile kasarak ilerliyor.

Ekran Kartı: GT 1030 // Driver son sürüm destekli.

Son düzenleme:
Artık kaçıncı konum olduğunu bilmiyorum. Ama şu sürücüleri ne yaptıysam kuramadım. Kerneli düzenledim, conf dosyasını ayarladım, xorg.conf yaptım nvidia sürücüsünü yüklemesi için, modprobe işlemleri yaptım, yine de olmadı. Çalışmadı.
Kullanan hocalarım, lütfen bir yol gösterin. Zira fare imleci bile kasarak ilerliyor.
NVIDIA modülü yüklü mü?

NVIDIA modülü yüklü mü?

Kökünden sildim hocam. Baştan yükleyeceğim. Sorun çıkarttı sürekli.
Kernel için konfigüre işlemlerim tamam diye biliyorum. Kontrol etmiştim.
NVIDIA modülü yüklü mü?

x11-drivers/nvidia-drivers için normal emerge komutu veriyoruz değil mi?
emerge --ask x11-drivers/nvidia-drivers ek bir değişken eklememe gerek yok değil mi?

Son düzenleme:

Ekran Kartı: GT 1030 // Driver son sürüm destekli.
Kerneli kendiniz ayarladıysanız bunların açık olması lazım, kontrol edin derim. Eğer genkernel kullandıysanız kontrol etmenize gerek yok.
1617999055482.png

Kökünden sildim hocam. Baştan yükleyeceğim. Sorun çıkarttı sürekli.
Kernel için konfigüre işlemlerim tamam diye biliyorum. Kontrol etmiştim.

x11-drivers/nvidia-drivers için normal emerge komutu veriyoruz değil mi?
emerge --ask x11-drivers/nvidia-drivers ek bir değişken eklememe gerek yok değil mi?
O şekilde kurulmuyor. make.conf içine VIDEO_CARDS="nvidia" yapıp ardından emerge -avuDN @world yapıyorsun.

Ayrıca xorg.conf.d de nvidia.confu açıp bunu koymayı denediniz mi?
[CODE title="/etc/X11/xorg.conf.d/nvidia.conf"]Section "Device"
Identifier "nvidia"
Driver "nvidia"
EndSection[/CODE]

Kerneli kendiniz ayarladıysanız bunların açık olması lazım, kontrol edin derim. Eğer genkernel kullandıysanız kontrol etmenize gerek yok.Eki Görüntüle 966700

genkernel all ile kernel compile ettiğim için hepsi açık. Ayarladım zaten olmayanları da hocam.
O şekilde kurulmuyor. make.conf içine VIDEO_CARDS="nvidia" yapıp ardından emerge -avuDN @world yapıyorsun.

Tamam hocam, yazıyorum.

Ayrıca xorg.conf.d de nvidia.confu açıp bunu koymayı denediniz mi?
[CODE title="/etc/X11/xorg.conf.d/nvidia.conf"]Section "Device"
Identifier "nvidia"
Driver "nvidia"
EndSection[/CODE]

Çöktü işte. Sorun orada, sonradan onu nouveau ile değiştirmek zorunda kaldım, X server başlamıyordu.

Ben hiç yapmadan olmuştu, ama laptop diye oldu heralde.
genkernel all ile kernel compile ettiğim için hepsi açık. Ayarladım zaten olmayanları da hocam.

Tamam hocam, yazıyorum.

Çöktü işte. Sorun orada, sonradan onu nouveau ile değiştirmek zorunda kaldım, X server başlamıyordu.
Hata neydi? VIDEO_CARDS'ı ekledikten sonra yeniden denersiniz artık.

Kernel ayarlarında bulamadığım tek şey Simple Framebuffer Support. Sıkıntı çıkmaz değil mi?
Screenshot_2021-04-10_02-19-50.png

213 paket var, epey uzun sürecek gibi. @gen2 hocam direk wiki üzerinden mi gideceğim bundan sonra?
Çünkü sizlerin de vakitini almak istemiyorum, bu sürücü işlemi sabaha dek sürer muhtemelen. Açık bırakacağım bilgisayarı.
Bundan sonra uygulamam gereken komutlar neler? Ona göre not alayım, sabah uyandığımda uygularım.

Kernel ayarlarında bulamadığım tek şey Simple Framebuffer Support. Sıkıntı çıkmaz değil mi?
Eki Görüntüle 966722

213 paket var, epey uzun sürecek gibi. @gen2 hocam direk wiki üzerinden mi gideceğim bundan sonra?
Çünkü sizlerin de vakitini almak istemiyorum, bu sürücü işlemi sabaha dek sürer muhtemelen. Açık bırakacağım bilgisayarı.
Bundan sonra uygulamam gereken komutlar neler? Ona göre not alayım, sabah uyandığımda uygularım.
Genkernel all ile compile etmişsiniz. Sıkıntı yok orada. Ve evet wiki üzerinden gidin, sorun varsa söylersiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı