Çözüldü Gentoo NVIDIA sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekledim. Degismiyor sonuc hocam. X acilmiyor.
Oluşturduğun dosyanın içeriğini kontrol et bir yerde typo falan yapmış olabilirsin.

X -configure
cp /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf
rm /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko
reboot

3. komutu eksik yazmışım onu düzelttim.

Oluşturduğun dosyanın içeriğini kontrol et bir yerde typo falan yapmış olabilirsin.

X -configure
cp /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf
rm /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko
reboot

3. komutu eksik yazmışım onu düzelttim.
Hocam PC tarafindan hazirlandi configler. Ben sadece nouveau falan yazdim. Yazim hatasi olabilecegini dusunmuyorum.
Dediklerinizi uyguladim hocam, hala degismedi.

Hocam PC tarafindan hazirlandi configler. Ben sadece nouveau falan yazdim. Yazim hatasi olabilecegini dusunmuyorum.
Dediklerinizi uyguladim hocam, hala degismedi.
Xorg.0.log dosyanı görebilir miyim? Yazım hatası olmadan böyle bir problemle karşılaşmadım bugüne kadar o yüzden sordum.

Xorg.0.log dosyanı görebilir miyim? Yazım hatası olmadan böyle bir problemle karşılaşmadım bugüne kadar o yüzden sordum.

Buraya direk dosya yoluyla aktaramayacagim, ss olarak atiyorum hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20210410_103811_7.jpg
    IMG_20210410_103811_7.jpg
    223,6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20210410_103837_3.jpg
    IMG_20210410_103837_3.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20210410_103950_3.jpg
    IMG_20210410_103950_3.jpg
    217,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
nouveau_drv.so dosyasını da sil bakalım ve /etc/X11/xorg.conf dosyasının içeriğini de görelim.

Hocam sorunun kaynağı belli oldu sonunda. Xorg. conf 2 kez değiştirilmiş, karışıklığa sebep olmuş. Bir satır nvidia sürücüsü kullan diyor, bir satır nouveau. Çözülmüştür sorun, konu kilitlenebilir. Yardımlarınız için teşekkürler hocalarım.
Nouveau'da şu an blacklistte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı