Gentoo ortam kurma sonrası nasıl KDE'ye geçilir?

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Saatler sonra Gentoo'yu sonunda kurabildim fakat yine takıldım. Şimdi KDE kurmaya çalışıyorum, hatasız bir şekilde kurdum da fakat KDE'ye geçemiyorum. Reboot edince yine aynı konsol gibi yere atıyor. Nasıl KDE'ye geçeceğim?

Hocam systemctl komut bulunamadı diyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum?

Kullanıcıya giriş yapıp yazıyorum. tox: yazıyor (kullanıcı adı tox). Başka bir ortamda mı yapmalıyım? Root bölümüne falan mı girmem lazım?

Son düzenleme:
Hocam systemctl komut bulunamadı diyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum?

Kullanıcıya giriş yapıp yazıyorum. Tox: Yazıyor (kullanıcı adı tox). Başka bir ortamda mı yapmalıyım? Root bölümüne falan mı girmem lazım?

Yanlış yazmadıysan OpenRC kullanıyorsundur. Alttaki komut bir şeyler çalıştırıyorsa OpenRC'dir.

sudo /etc/init.d/xdm start

Yanlış yazmadıysan OpenRC kullanıyorsundur. Alttaki komut bir şeyler çalıştırıyorsa OpenRC'dir.

sudo /etc/init.d/xdm start
Hocam şu an bilgisayar açık değil, 1-2 saate deneyeyim. Aslında USE'de yazıyor, profil seçiminde SystemD yazıyordu, onu seçtim, SystemD yok uyarısı da gitmişti, emerge systemd yazıp yüklemiştim fakat sanırım dediğiniz gibi SystemD olmamış. Hocam mesajın altına bir şey yazabilir misiniz? Sonra bildirim gitmiyor da. 1-2 saate yazıp sonucunu atarım size.

Hocam şu an bilgisayar açık değil, 1-2 saate deneyeyim. Aslında USE'de yazıyor, profil seçiminde SystemD yazıyordu, onu seçtim, SystemD yok uyarısı da gitmişti, emerge systemd yazıp yüklemiştim fakat sanırım dediğiniz gibi SystemD olmamış. Hocam mesajın altına bir şey yazabilir misiniz? Sonra bildirim gitmiyor da. 1-2 saate yazıp sonucunu atarım size.
Yazayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı