Gentoo wpa_supplicant kurulumunda hata

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Kurulumda wpa_supplicant kurmam lazım fakat şöyle bir hata veriyor. Ne yapmam lazım?

@Ali998 @gen2 @433815

Hata.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmuş mu hata mı vermiş anlamadım.
--autounmask ekle komutun sonuna. Sonrasında dispatch-conf komutunu çalıştır ve u tuşuna 2 kere basarak yapılan değişiklikleri uygula.
Tamamdır.
--autounmask ekle komutun sonuna. Sonrasında dispatch-conf komutunu çalıştır ve u tuşuna 2 kere basarak yapılan değişiklikleri uygula.
Bir şey değişmedi yine hocam. Ben bunun yüklenip yüklenmediğine nereden bakacağım?
Bu şekilde şu an. Bu arada biraz işim çıktı yine, 2 saate falan anca bakabilirim. :(

Dosya Ekleri

• 20210507_195510.jpg
    20210507_195510.jpg
    143,1 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Olmuş mu hata mı vermiş anlamadım.

Tamamdır.

Bir şey değişmedi yine hocam. Ben bunun yüklenip yüklenmediğine nereden bakacağım?
Bu şekilde şu an. Bu arada biraz işim çıktı yine, 2 saate falan anca bakabilirim. :(
USE="" değişkenine bindist eklemeyi dene bu arada hala konfigürasyon değişikliği uygulanmamış.

Root olarak etc-update sonrasında -3 yaz ve eğer soru çıkarsa y bas.
Hocam bilgisayarı kapatmam gerektiği için direkt öyle bıraktım wpa_supplicant’ı, yine masaüstü ortamı kurma kısmına geldim fakat yine internet yok. NetworkManager vs. de kuramıyorum çünkü internet yok. Nasıl bağlanacağım şu internete? Bir de yarın yapsak olur mu? Şimdi uyuyacağım da, Gentoo beni çok yordu. :D
USE="" değişkenine bindist eklemeyi dene bu arada hala konfigürasyon değişikliği uygulanmamış.
Konfigürasyon dediğiniz nedir hocam? Bir de masaüstü ortamı kurmaya geçtim atladım orayı, başka bir çözüm yolu yok mudur internete bağlanmanın?

Hocam bilgisayarı kapatmam gerektiği için direkt öyle bıraktım wpa_supplicant'ı, yine masaüstü ortamı kurma kısmına geldim fakat yine internet yok. Networkmanager vs. de kuramıyorum çünkü internet yok. Nasıl bağlanacağım şu internete? Bir de yarın yapsak olur mu? Şimdi uyuyacağım da, Gentoo beni çok yordu. :D

Konfigürasyon dediğiniz nedir hocam? Bir de masaüstü ortamı kurmaya geçtim atladım orayı, başka bir çözüm yolu yok mudur internete bağlanmanın?
Wi-Fi kullandığım için ben Linux Mint'ten Gentoo kuruyorum, öyle daha kolay oluyor kurması Wi-Fi ile. Bilmiyorum Livecd'de nasıl Wi-Fi'ya bağlanabileceğini.

Hocam bilgisayarı kapatmam gerektiği için direkt öyle bıraktım wpa_supplicant'ı, yine masaüstü ortamı kurma kısmına geldim fakat yine internet yok. NetworkManager vs. de kuramıyorum çünkü internet yok. Nasıl bağlanacağım şu internete? Bir de yarın yapsak olur mu? Şimdi uyuyacağım da, Gentoo beni çok yordu. :D

Ubuntu Live ortamından chroot olarak kurabilirsin gerekli her şeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı