Geometri kitap önerisi

LutherKing

Hectopat
Arkadaşlar çözdüğüm denemelerde fark ettim ki geometri de çok kötü durumdayım. bana temelden başlayan iyi bir soru bankası önerebilir misiniz?

Birey A, daha sonra Birey B olabilir.
Tavsiyeniz için teşekkürler umarım faydası olur bakacağım kitaba konu anlatımlarını izlerken anladığımı düşünüyordum fakat sorularda uygulayamıyorum özellikle yeni nesil sorularda sanırım bakış açısı kazanmam gerekiyor 10 sorudan 3 net gibi kötü bir sonuç çıkardım umarım düzelteceğim. Tekrardan teşekkürler

Aslında anormal bir durum değil. Pek çok öğrenci Geometri'de zorlanır. Size uygun ilk kitap hangisi olur bilemem ama en azından 1 tane klasik geometri soru bankası bitirmenizi öneririm. Evet, belki yeni nesil ile pek çok şey değişti ama soruyu görmede çok faydalı oluyor klasik geometri bilgisi. AYT'de hele, daha da işinize yarar. Klasik geometri olarak Karekök önerebilirim.

Aslında anormal bir durum değil. Pek çok öğrenci Geometri'de zorlanır. Size uygun ilk kitap hangisi olur bilemem ama en azından 1 tane klasik geometri soru bankası bitirmenizi öneririm. Evet, belki yeni nesil ile pek çok şey değişti ama soruyu görmede çok faydalı oluyor klasik geometri bilgisi. AYT'de hele, daha da işinize yarar. Klasik geometri olarak Karekök önerebilirim.
Karekök 0 çözdükten sonra ne çözmemi önerirsin?

Karekök 0 çözdükten sonra ne çözmemi önerirsin?
Kastim Karekök 0 değildi aslında, normal Karekök geometri soru bankasını kastetmistim.

Karekök 0'i zamanında çözmüştüm. 0'dan başlayan birisi için değildi aslında normal bir soru bankası zorluğu vardı hatta bazı soruları olimpiyatti. Temeliniz orta ve üstü ise ilk kitap olabilir. Tabii ben bu kitabı cozeli baya oluyor, soruları değişmiş olabilir zamanla.

İkinci kitap olarak başkası tavsiye verse daha iyi olur pek hakim değilim.

Kastim Karekök 0 değildi aslında, normal Karekök geometri soru bankasını kastetmistim.

Karekök 0'i zamanında çözmüştüm. 0'dan başlayan birisi için değildi aslında normal bir soru bankası zorluğu vardı hatta bazı soruları olimpiyatti. Temeliniz orta ve üstü ise ilk kitap olabilir. Tabii ben bu kitabı cozeli baya oluyor, soruları değişmiş olabilir zamanla.

İkinci kitap olarak başkası tavsiye verse daha iyi olur pek hakim değilim.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı