Geometriye nasıl başlamalı?

Orantı

Kilopat
Daha fazla  
Soru başlıktaki gibi. Geometrim neredeyse 0 sayılır, TYT geometriden rekorum 2 net falan sanırım, siz anlayın. Elimde Çap Üçgenler fasikülü var, Karekök Geometri 0 da aldım ama henüz ulaşmadı. Direkt kitaba girişmeli miyim? Yoksa konu anlatımı için ayrıca başka bir kaynaktan (Kenan Kara/Metin Hocam ya da konu anlatım föyleri vs.) çalışmalı mıyım? Bana Çap'taki örnek soruların çözümlerine bakıp soru çözmeye başlamak, yapamadıklarımda da video çözümüne bakarak öğrenmek daha mantıklı geldi. Temeli düzgün oturtmak için hangisini yapmak gerekir?

İyi bir kanaldan video izle sonra Toprak'tan çözmeye başla. Çözdükçe gelişecek, bir yerden sonra genel mantığı anlayacaksın sonra da çorap söküğü gibi gelecek bütün geometri.

İyi bir kanaldan video izle sonra Toprak'tan çözmeye başla. Çözdükçe gelişecek, bir yerden sonra genel mantığı anlayacaksın sonra da çorap söküğü gibi gelecek bütün geometri.
Video izleyeceğiz anlaşılan. Video izlerken konudan kopuyormuş gibi hissediyorum ama ona buna bakmamak lazım sanırım, konu anlatımından sonra da direk kaynaklardan girişirim konuya. Teşekkürler.

Video izleyeceğiz anlaşılan. Video izlerken konudan kopuyormuş gibi hissediyorum ama ona buna bakmamak lazım sanırım, konu anlatımından sonra da direk kaynaklardan girişirim konuya. Teşekkürler.
Sorulara nasıl yaklaşacağını öğrenmek için video izlemen lazım. Önerebileceğim bir kanal yok maalesef fakat seçtiğin kanal ezbere anlatım yapıp milyon tane kural ezberletiyorsa izleme ordan. Geometride her şey birbiriyle bağlantılı, bu bağlantıyı kurdurup sorularda fikir yürütmene yardımcı olacak kanal bul.

Geri
Yukarı