Geometriye ne zaman başlamalıyım?

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Merhabalar, ben temel matematikte birinci dereceden denklemler konusundayım daha TYT seviyesinde bile değilim. Elimde 0'dan TYT geometri ve rehber matematiğin yeni kitabı olan 49 günde TYT matematik kitabı var. Konuya gelirsek geometriye elimdeki temel kitap bittikten sonra mı başlamalıyım tüm zamanımı temel kitaba ayırıyorum çünkü matematik ile yeni yeni tanışıyorum. Planım önce temel kitabı bitirip matematik ile tanışıp sonra TYT de matematik ve geometriye aynı anda başlayıp biraz zaman geçtikten sonra Fen'e başlamayı düşünüyorum nasıl plan? Mezunum vaktim bol ve YKS hedefim 2023 sayısal bölüm düşünüyorum eşit ağırlıkta da ilgi duyduğum bölümler var ama hangisi olursa olsun iyi bir puan almak istiyorum.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@Yszuf

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer hedefin 2023 YKS ise bayağı bir zamanın oluyor, temelden başlayıp zamanla tyt matematik ve geometriye başlamak daha mantıklı olacaktır. Bana kalırsa geometriyi daha sonraya atmak yerine şuanda da ufaktan bakmaya başla, geometri acımasız bir derstir ne kadar az ilgilenirsen o kadar unutursun o yüzden erken başlamak en iyisi, hem geometriyi yapmak için (TYT kısmını) matematiğinin iyi olması gerekmiyor. TYT matematik ise daha çok temelin iyi olup da gerisi okuduğunu anlamak olduğu için temel matematik + geometri aynı anda götürmek bana göre en mantıklısı.

Eğer hedefin 2023 YKS ise bayağı bir zamanın oluyor, temelden başlayıp zamanla TYT matematik ve geometriye başlamak daha mantıklı olacaktır. Bana kalırsa geometriyi daha sonraya atmak yerine şu anda da ufaktan bakmaya başla, geometri acımasız bir derstir ne kadar az ilgilenirsen o kadar unutursun o yüzden erken başlamak en iyisi, hem geometriyi yapmak için (TYT kısmını) matematiğinin iyi olması gerekmiyor. TYT matematik ise daha çok temelin iyi olup da gerisi okuduğunu anlamak olduğu için temel matematik + geometri aynı anda götürmek bana göre en mantıklısı.

Teşekkür ederim hocam ona da başlıyorum yarın.

Geri
Yukarı