Gerçek hayata dayanan Minecraft sunucusu

EmreLds

Kilopat
Makaleler
5
Evet merhaba, öncelikle başlamadan söyleyeyim profesyonel bir Minecraft oyuncusu değilim normal hayatta kalma modunu bitiremedim bile bu konuyu tamamen yaptığım araştırmalar ile açıyorum. Başlıkta gördüğünüz gibi Minecraft'ın gerçek hayata kadar dayanan en eski sunucularından birisini anlatacağım. Sunucunun adı 2B2T.

indir.jpg

Bu server 2010 yılında kurulmuş ve günümüzde hala açık olan bir anarşi sunucusudur. Yani bu serverde hile serbest kural yok istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. :) Tabii hile deyince aklınıza direkt öyle büyük hileler gelmesin serverin bir sınırı var tabii ki insanlar bu serverde ücretsiz hile ve ücretli hile diye ikiye ayrılmış bir şekilde hile kullanıyorlar. Ücretsiz hileler tabii basit şeylerden oluşuyor ama bazı oyuncular kendi hilelerini kodlayıp satabiliyor. Kısacası bu serverde hile abartılmadığı sürece serbest.

Peki bu serverde hayatta kalabilir miyiz bugün bunu denedim ve deneyimlerimi paylaşacağım.

0_FCcbiCr6qid3a3Q3.png

Serverde ilk dikkatimi çeken olay sıra sistemi oldu. Serverin belli bir kapasitesi var. Açıkçası bu kadar büyük bir serverin zaten bir sürü oyuncu alabileceğini düşünmüyordum. Sıranın bitmesi işkence gibi servere 4 saatir giriş yapmaya çalışıyorum ama bazenleri sıradan atıyordu ve sıra aşırı fazlaydı. Açıkçası beni Knight Online zamanın da beklediğimiz sıraları anımsatı.

indir.jpg

Sunucuya ilk girdiğimde gözüme çarpan hiçbir şey yoktu. Yoktu diyorum çünkü doğduğum yer yıkılmış taşlardan ibaretti. Acaba ilk zamanların da burada ne tür güzel baseler vardı... Sıradayken biraz serveri araştırdım ve asla nether portalarına girmemem gerektiğini öğrendim ancak biraz dolaştıktan sonra merakıma yenildim ve nethere girdim.

indir.jpg

Nether'e girdiğimde oyunda ilk kez oyuncu gördüm. Bir tarafta benim gibi sırf merakından girmiş yeni oyuncular. Diğer tarafta etrafı patlatan hileli oyuncular. Ben buralarda beni sağ bırakmazlar dedim ve Nether portalına tekrar girdim ve bir daha girmemeye yemin ettim. Bu sayede Nether maceram başlamadan bitti. :D

Nether'den çıktığımda yukarıda bir şey olduğunu fark ettim. Ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yoktu sadece yukarısının kapalı olduğunu biliyordum. Biraz araştırınca aslında 2B2T'nin benim ilk girdiğim ki gibi masum bir server olmadığını öğrendim. Oyunda milyonlarca tuzak çeşidi var ve ben bunlardan birindeydim. :) Bazı oyuncular o gösterdiğim yerin altında eğer ki ölürseniz en tepede doğuyorsunuz ve hiçbir kazmanız olmuyor ve oradan hiçbir şekilde kurtulamıyorsunuz. Ve ben nasıl olduğunu anlamadan öldüm ve o tuzağa düştüm. 2B2T maceram böylelikle de bitmiş oldu. Ancak sunucudan öğrendiğim bazı şeyleri size aktarmak istiyorum.

images.jpg

2B2T aslında oynaması çok tehlikeli bir sunucuymuş. Oyunda öyle şeyler yapıyorlar ki bazı insanların ev adreslerini bulup kendilerini eşyalarını ver gibi cümleler ile tehdit ediyorlar. Onun dışında insanların oyun hesablarını da çalıyorlar ve tonlarca gerçek hayatta dayanan şeyler yapıyorlar. Bunun dışında oyunda bir kordinat sistemi var biliyorsunuzdur bu kordinat sistemi ile bazı oyuncuların baselerini buluyorlar. Bazı yayıncılar oyunu oynarken insanlar baselerini basmasın diye kordinatları vermiyor ancak sadece etrafı görmeleri yeterli o kordinatları bulmaları için. Bunun açıkçası nasıl olduğunu bilmiyorum ama sadece 1 dağa bakarak o dağın kordinatını bulabiliyorlar.

images.jpg

Burada ben final yapıyorum. Açıkçası serverde yasak yollar ile elde edilen eşyalar para ile satılan kitler falan çok değişik şeyler var ancak 10 yıllık bir sunucuyu tek bir konuda aktaramayacağımı düşünüyorum. Fazla merak eden dostlarım sunucuyu "2B2T nedir?" cümlesini Google'de aratarak iyicene derinlerine inebilirler. Minecraft çok değişik sunucuları olan bir oyun ve merak ediyorum bu oyunu. Her hafta bir Minecraft sunucusu tanıtımı yapmak istiyorum. İyi günler

Allah'ın belası tüm delilerin toplanma noktası 2B2T. Yeni başlayan oyuncular gelişemesin diye başlangıç alanının yakınlarındaki tüm ağaçları kesmişler düşünün. Girmek zaten minimum 4 saatinizi alıyor eğer bir mucize olur da girebilirseniz oyundan soğur yine çıkarsınız. Oyundaki babanız bile olsa güvenmemeniz lazım.

Evet merhaba, öncelikle başlamadan söyleyeyim profesyonel bir Minecraft oyuncusu değilim normal hayatta kalma modunu bitiremedim bile bu konuyu tamamen yaptığım araştırmalar ile açıyorum. Başlıkta gördüğünüz gibi Minecraft'ın gerçek hayata kadar dayanan en eski sunucularından birisini anlatacağım. Sunucunun adı 2B2T.

Eki Görüntüle 800529

Bu server 2010 yılında kurulmuş ve günümüzde hala açık olan bir anarşi sunucusudur. Yani bu serverde hile serbest kural yok istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. :) tabii hile deyince aklınıza direk öyle büyük hileler gelmesin serverin bir sınırı var tabii ki insanlar bu serverde ücretsiz hile ve ücretli hile diye ikiye ayrılmış bir şekilde hile kullanıyorlar. Ücretsiz hileler tabii basit şeylerden oluşuyor ama bazı oyuncular kendi hilelerini kodlayıp satabiliyor. Kısacası bu serverde hile abartılmadığı sürece serbest.

Peki bu serverde hayatta kalabilir miyiz bugün bunu denedim ve deneyimlerimi paylaşacağım.

Eki Görüntüle 800534

Serverde ilk dikkatimi çeken olay sıra sistemi oldu. Serverin belli bir kapasitesi var. Açıkçası bu kadar büyük bir serverin zaten bir sürü oyuncu alabileceğini düşünmüyordum. Sıranın bitmesi işkence gibi servere 4 saattir giriş yapmaya çalışıyorum ama bazenleri sıradan atıyordu ve sıra aşırı fazlaydı. Açıkçası beni Knight Online zamanın da beklediğimiz sıraları anımsatı.

Eki Görüntüle 800533

Sunucuya ilk girdiğimde gözüme çarpan hiçbir şey yoktu. Yoktu diyorum çünkü doğduğum yer yıkılmış taşlardan ibaretti. Acaba ilk zamanların da burada ne tür güzel baseler vardı... Sıradayken biraz serveri araştırdım ve asla nether portalarına girmemem gerektiğini öğrendim ancak biraz dolaştıktan sonra merakıma yenildim ve nethere girdim.

Eki Görüntüle 800541

Nethere girdiğimde oyunda ilk kez oyuncu gördüm. Bir tarafta benim gibi sırf merakından girmiş yeni oyuncular. Diğer tarafta etrafı patlatan hileli oyuncular. Ben buralarda beni sağ bırakmazlar dedim ve nether portalına tekrar girdim ve bir daha girmemeye yemin ettim. Bu sayede nether maceram başlamadan bitti. :D.

Netherden çıktığımda yukarıda bir şey olduğunu fark ettim. Ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yoktu sadece yukarısının kapalı olduğunu biliyordum. Biraz araştırınca aslında 2B2T'nin benim ilk girdiğim ki gibi masum bir server olmadığını öğrendim. Oyunda milyonlarca tuzak çeşidi var ve ben bunlardan birindeydim. :) bazı oyuncular o gösterdiğim yerin altında eğer ki ölürseniz en tepede doğuyorsunuz ve hiçbir kazmanız olmuyor ve oradan hiçbir şekilde kurtulamıyorsunuz. Ve ben nasıl olduğunu anlamadan öldüm ve o tuzağa düştüm. 2B2T maceram böyleliklede bitmiş oldu. Ancak sunucudan öğrendiğim bazı şeyleri size aktarmak istiyorum.

Eki Görüntüle 800549

2B2T aslında oynaması çok tehlikeli bir sunucuymuş. Oyunda öyle şeyler yapıyorlar ki bazı insanların ev adreslerini bulup kendilerini eşyalarını ver gibi cümleler ile tehdit ediyorlar. Onun dışında insanların oyun hesablarını da çalıyorlar ve tonlarca gerçek hayatta dayanan şeyler yapıyorlar. Bunun dışında oyunda bir koordinat sistemi var biliyorsunuzdur bu koordinat sistemi ile bazı oyuncuların baselerini buluyorlar. Bazı yayıncılar oyunu oynarken insanlar baselerini basmasın diye kordinatları vermiyor ancak sadece etrafı görmeleri yeterli o kordinatları bulmları için. Bunun açıkçası nasıl olduğunu bilmiyorum ama sadece 1 dağa bakarak o dağın kordinatını bulabiliyorlar.

Eki Görüntüle 800554

Burada ben final yapıyorum. Açıkçası serverde yasak yollar ile elde edilen eşyalar para ile satılan kitler falan çok değişik şeyler var ancak 10 yıllık bir sunucuyu tek bir konuda aktaramayacağımı düşünüyorum. Fazla merak eden dostlarım sunucuyu "2B2T nedir?" Cümlesini Google'de aratarak iyicene derinlerine inebilirler. Minecraft çok değişik sunucuları olan bir oyun ve merak ediyorum bu oyunu. Her hafta bir Minecraft sunucusu tanıtımı yapmak istiyorum. İyi günler.

En son bu serverde dolandırılıp bir şekilde buga sokmuşlardı beni. O kadar itemim vardı ki.

Ama "Shulker Box"lar iyi para ediyor mesela 500 Shulker Box'u 2000$'a alırlar.

Bu sunucunun ayakta durabilmesi için bayağı büyük yatırım yapmaları lazımdır herhalde. Bu ne arkadaş? İnsandan çok sunucu işkence görür bu haritada. Bu sunucunun özelliklerini bilen varsa paylaşırsa çok mutlu olurum çünkü gerçekten hayret içindeyim.

Bu sunucunun ayakta durabilmesi için bayağı büyük yatırım yapmaları lazımdır herhalde. Bu ne arkadaş? İnsandan çok sunucu işkence görür bu haritada. Bu sunucunun özelliklerini bilen varsa paylaşırsa çok mutlu olurum çünkü gerçekten hayret içindeyim.
Çok büyük server vardır herhalde sunucu sağlam.

Doğukan Adal'ın 2B2T playlistine bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

EPYC falan kullanıyorlardır herhalde.

Hilesiz bir şekilde girdim ve Nether'da bulunan uzun bir yolda yürümeye başladım. Sonra birisi sağ olsun 3 4 shulker box attı. Enchanted Armor'lar elytralar ve stacklarca Notch Apple. Tabi aletleri de unutmayalım :D

Geri
Yukarı