Gerçekten çalışarak para kazanıyor muyuz?

Dolar olarak mı kazanıyorsunuz? İşiniz nedir?
İngiltere ve Fransa'daki 2 mimarlık şirketine 3 boyutlu modelleme/görselleştirme/yüksek gerçekçilikte VR sunumu hazırlıyorum. Bunun dışında modelleme kütüphanesinde satılan modellerden pasif bir gelirim var. Geçmişte büyük bir online oyun yapımcısı şirketle ve bir de büyük bir bilgisayar parçası (kasa/fan/soğutucu vs) üreten firmayla da çalıştım. Proje bazlı çalışabiliyorum bu tür şirketlerle.

TL ile kazanmanın sonunun ne olacağını öngördüğümde takvimde 2013 yılı vardı... Ona göre reaksiyon aldım, eski sistem/departman yöneticiliği işimi bıraktım, önceki işimde ABD'de büyük bir şirketteki çalışma hayatına tutunamayınca (rekabete girmeye ardım yemedi) dönüp yeni kariyerim için hazırlandım.

İngiltere ve Fransa'daki 2 mimarlık şirketine 3 boyutlu modelleme/görselleştirme/yüksek gerçekçilikte VR sunumu hazırlıyorum. Bunun dışında modelleme kütüphanesinde satılan modellerden pasif bir gelirim var. Bunun dışında geçmişte büyük bir online oyun yapımcısı şirketle ve bir de büyük bir bilgisayar parçası (kasa/fan/soğutucu vs) üreten firmayla da çalıştım. Proje bazlı çalışabiliyorum bu tür şirketlerle.

TL ile kazanmanın sonunun ne olacağını öngördüğümde takvimde 2013 yılı vardı... Ona göre reaksiyon aldım, eski sistem/departman yöneticiliği işimi bıraktım, önceki işimde ABD'de büyük bir şirketteki çalışma hayatına tutunamayınca (rekabete girmeye ardım yemedi) dönüp yeni kariyerim için hazırlandım.
Harika! Bunu 2013 gibi gerçekten çok erken bir yılda görmüş olmanız çok güzel bir şey. Hayatınızdaki başarıların devamını dilerim. 🙏

Harika! Bunu 2013 gibi gerçekten çok erken bir yılda görmüş olmanız çok güzel bir şey. Hayatınızdaki başarıların devamını dilerim. 🙏
Teşekkürler, umarım herkes kendini kurtarmanın bir yolunu bulur.

Kendinizi geliştirin. Yabancı diller öğrenin, yenilikçi ya da hâlâ tutacak işler üzerine yoğunlaşın, biraz sabredip 2-3 yıl kadar iş çevresi yapıp yurt dışından şirketlerle iletişime geçmeye çalışın. İlla gitmek zorunda değilsiniz, uzaktan çalışma modeli artık çok yaygınlaştı. Ofiste çalışmanız için davet edilirseniz ya da gitmek isterseniz de ona göre karar verirsiniz. Benim şu anda yaptığım işe yönelmeyin, piyasa doldu üzülürsünüz. :D Bu alandaki son fırsatları 5-6 yıl önce kullandık.

Yeni konular

Geri
Yukarı