Gerekli programları depolamak için program tavsiyesi

wpa9

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, yapmak istediğim şey bilgisayarın formatından itibaren gerekli olabilecek yazılımları indirip depolamak istiyorum yani arşiv gibi bir şey. Bilgisayarlarla uğraşan biriyim bu sene üniversiteye geçeceğim. Mesela başka bir bilgisayarda bir şey yapmam gerektiğinde tak diye açıp kullanayım. Hani böyle çerez programlar olur ya bilgisayarda yapabileceğin teknik şeyler için (Rufus, CPU-Z,) gibi.
Bunun için tavsiyeleriniz nedir? Bir flash belleğe veya hard disk konusunda düşünüyorum taşınabilir bir şekilde, böyle istediğim zaman yanımda olacak erişebileceğim.
Program tavsiyesi de verebilirsiniz. Bilgisayarlar için bir gün gerekli olabilecek tarzda.

Benim genelde format atar atmaz, direkt kurduğum bazı programlar var.
Dameon Tools, Winrar, HandBrake, Afterburner, Qbittorrent, Picasa, Steam, Origin, Furmark.
Şu anlık aklımda kalanlar bunlar.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, yapmak istediğim şey bilgisayarın formatından itibaren gerekli olabilecek yazılımları indirip depolamak istiyorum yani arşiv gibi bir şey. Bilgisayarlarla uğraşan biriyim bu sene üniversiteye geçeceğim. Mesela başka bir bilgisayarda bir şey yapmam gerektiğinde tak diye açıp kullanayım. Hani böyle çerez programlar olur ya bilgisayarda yapabileceğin teknik şeyler için (Rufus, CPU-Z,) gibi.
Bunun için tavsiyeleriniz nedir? Bir flash belleğe veya hard disk konusunda düşünüyorum taşınabilir bir şekilde, böyle istediğim zaman yanımda olacak erişebileceğim.
Program tavsiyesi de verebilirsiniz. Bilgisayarlar için bir gün gerekli olabilecek tarzda.

Ben programları depolamak için USB kullanıyordum ama ona da ihtiyacım kalmadı Windows 10'u kurduktan sonra masaüstüne istediğim programların setuplarının olduğu klasör geliyor.
Program önerisi:
Web tarayıcısı: Brave, Chrome, Chromium, Yandex, Opera.

Dosya sıkıştırma: 7-ZIP, WinRAR, WinZip.

Ortam oynatma: Microsoft Media Player, VLC Media Player, Media Player classic.

Fotoğraf düzenleme: Adobe, picasa, photoscape.

PDF düzenleme:Foxit/Adobe/Sumatra PDF reader.

İmaj yazdırma: Rufus, aioboot, balenaEtcher.

Kayıt alma: Bandicam, Action, OBS, Camtasia, Movavi.

Güvenlik: Kaspersky, ESET, Norton, BitDefender, MBAM, zemana, Defender.

Sadece tarama amaçlı: KVRT, tdss Killer, NPM, AdwCleaner, hitmanpro.

Sistem temizliği ve optimizasyon: Wise Disk/Registry cleaner, CCleaner, easy service optimizer.

Ofis programları: Microsoft Office, LibreOffice, open Office, Office Suite.

Yazılım ve metin düzenleme:
Visual Studio, Visual Studio Code, notepad++,jetbrains.

Son düzenleme:
Sisteminde alanını tamamen kullanmadığın bir hard disk varsa istediğin uygulamaların kurulum dosyalarını sığdırabilecek kadar bir Partition açıp oraya depolayabilirsin.

Geri
Yukarı