Gereksiz endişe için psikolojik destek almalı mı?

Sabini

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ben de çok uzun süredir devam eden bir sorun, mesela annem ve kardeşim benden ayrılınca çok anlamsız bir endişeye kapılıyorum. Ya ölürseler, ya başlarına bir şey gelirse gibisinden, bu sorun benim geceleri defalarca krize girmeme sebep oldu. İlginç gelebilir fakat bu gereksiz endişeyi durduramıyorsun. Annem bir işe girecek öğrenci hostesi olarak, mesela ya şoför kötü biriyse, ya yol da kaza yaparlarsa gibi garip triplere girdim. Bu tarz bir şey yaşayan, ya da yaşayıp da atlatan arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica edeceğim, bu durumu atlatmak için ne gibi bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu ben de çok uzun süredir devam eden bir sorun, mesela annem ve kardeşim benden ayrılınca çok anlamsız bir endişeye kapılıyorum. Ya ölürseler, ya başlarına bir şey gelirse gibisinden, bu sorun benim geceleri defalarca krize girmeme sebep oldu. İlginç gelebilir fakat bu gereksiz endişeyi durduramıyorsun. Annem bir işe girecek öğrenci hostesi olarak, mesela ya şoför kötü biriyse, ya yol da kaza yaparlarsa gibi garip triplere girdim. Bu tarz bir şey yaşayan, ya da yaşayıp da atlatan arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica edeceğim, bu durumu atlatmak için ne gibi bir yol izlemeliyim?

Ölürseler miii? Durduğun kabahat.Git.
Ne gibi bir çözüm önerdiler? İlaç tedavisi falan mı uyguladılar?

İlaçtan çok terapi denerler.

Ölürseler miii? Durduğun kabahat.Git.

İlaçtan çok terapi denerler.
Aynen öyle, sadece ölürseler değil öleceklermiş gibi. Yani bu endişe gerçekleşicekmiş gibi hissediyorum ve engel olamıyorum buna, düşünceden ibaret değil sadece.

Aynen öyle, sadece ölürseler değil ölecekler miş gibi. Yani bu endişe gerçekleşicekmiş gibi hissediyorum ve engel olamıyorum buna, düşünceden ibaret değil sadece.

Kardeşim gitmelisin ama sakin ol terapiste yönlendirirler herhalde terapi yoluyla hallederler bir de kriz gibi birşeyse ilaç verebilirler sakinleştirici.

Sakin olun hocam endişenin anlamsız olduğu biliyorsunuz o zaman bu endişeyi umursamayın ama bence doktora gitmeniz lazım.

Geri
Yukarı