Geri Dönüşümden Silinen Dosyayı Geri Getirme

elnar

Hectopat
Yer
Baku, Azerbaijan
Daha fazla  
Selam arkadaslar ben yanlislikla windows 8.1 iso dosyasini sildim ve geri donusumdende sildim. Simdi bana lazim nasil geri getirebilirim mumkun mu? Eğer mumkunse lutfen yardim edin.

ya neden ceza veriyosunuz ya ben azeriyim ve turk klavyesini kullanamiyorum neyse bildiyiniz gibi benim windows 8.1 enterprise cope gitdi simdi yeniden indireceym hangisini onerirsiniz? windows 8.1 rtm,
windows 8.1 pro,
yoksa windows 8.1 enterprise?

Iso dosyası sıkıştırma programıyla (Winrar vs.) açılıyorsa sorun yaşamazsınız. Dosya bozuksa zaten sıkıştırma programıyla açamazsınız. Ben en son raw diske dönüşen sabit diskten bir çok dosyayı kurtardım. Bir çok sıkıştırılmış dosyada sorun yoktu. İçinde galiba Windows 8.1 iso dosyası da vardı sorunsuz çalıştı. Klasör halinde içinde birden çok dosya olan bir program klasörü olsaydı. Bir dosyanın bozuk olması programın çalışmasını etkileyebilirdi. Dosyalar tek tek ele alınır. Bir dosya ya bozuktur ya da bozuk değildir. Iso, zip, rar gibi dosyanın içini açabiliyorsanız içindeki dosyalar da bozuk değildir. Bu konudan oldukça eminim. Bir çok kez dosya kurtarma işlemi yaptım. Tabi konuya istisna olarak bazı bozuk resim dosyalarını açabiliyorsunuz. Çünkü sıralı binary olarak kaydediliyor ve ulaşabilen binary olan kısımlar resim olarak gösterilebiliyor. Örneğin bazı video dosyalarını indirirken izleyebiliyorsunuz. Bazıları ise bütün video dosyası indirilmeden çalışmıyor. Iso dosyasında da bu bütünlük var. Bir tane eksik kısım olsa bile dosya açılmıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı