Geri gönderilen kargonun parası ödenir mi?

TavukluDinozor

Picopat
Katılım
7 Mart 2021
Mesajlar
154
Dostlar 3 gün önce Trendyol'dan almış olduğum çanta dün gelmiş fakat ne zil çalındı ne de beni aradılar. Aras Kargo şubesi yaşadığım yerden 30 kilometre ileride onun için gidemeyeceğim mesafede yarın öğlen kargo geri dönecekmiş geldiği yere. Onun parası Trendyol cüzdanıma veya kartıma geri döner mi?
 

painkiller

Gigapat
Katılım
6 Ekim 2014
Mesajlar
13.844
Makaleler
7
Çözümler
82
Yer
İstanbul
İade gibi işlem görür ve ücreti sana geri döner. Eğer Trendyol’un özellikle bir prosedürü yoksa tabii. Yani illa iade talebi oluşturacaksın falan gibi.
 

korro

Picopat
Katılım
12 Ekim 2021
Mesajlar
121
Ben de cmt günü Gittigidiyordan SSD aldım sonra kapıdan kutuyu açmadan iade başvurusu yaptım ve gelen kargoyu kabul etmedim geri yolladım.
Kargo takibinde İade gözüküyor ancak satıcıya varıp varmadığı yolda olup olmadığı gözükmüyor halen. Yarın en geç 28inde eline geçmeli diye yazıyor GG sitesinde, acaba satıcının eline o tarihte varmazsa param kaynar mı?
 

Munis5056

Centipat
Katılım
4 Ocak 2020
Mesajlar
250
Ben de CMT günü GittiGidiyor'dan SSD aldım sonra kapıdan kutuyu açmadan iade başvurusu yaptım ve gelen kargoyu kabul etmedim geri yolladım.
Kargo takibinde iade gözüküyor ancak satıcıya varıp varmadığı yolda olup olmadığı gözükmüyor halen. Yarın en geç 28'inde eline geçmeli diye yazıyor gg sitesinde, acaba satıcının eline o tarihte varmazsa param kaynar mı?

Ürünü alıp açsan bile 15 gün iade süren var. Önemli olan kargoya ne zaman verdiğin 15 gün içinde olmalı. Kısaca en geç 7 günde paranı yatırırlar.
 
Yukarı