"Getchannelnumber failed" hatası

• Konuyu başlatan Zatche
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 893

Zatche

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Bu kurulum rehberini referans alarak bilgisayarıma Mojave yüklemek istiyorum fakat görseldeki hatalar ile karşılaşıyorum. Buradan daha ileri gidemiyorum. ( Config yaptım. )

20210303_235750[1].jpg

Sistemim:
MSI B150 GAMING M3
Intel i5 6600
MSI NVIDIA GTX 970
8 GB G.Skill RAM
Windows 10

Selamlar,
Bu kurulum rehberini referans alarak bilgisayarıma Mojave yüklemek istiyorum fakat görseldeki hatalar ile karşılaşıyorum. Buradan daha ileri gidemiyorum. ( Config yaptım. )

Eki Görüntüle 905524

Sistemim:
MSI B150 GAMING M3
Intel i5 6600
MSI NVIDIA GTX 970
8 GB G.Skill RAM
Windows 10
Redditte çözümü var. "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"

Konu açmadan önce bakmıştım. "Çözdüm başka problemim var." deyip geçmiş çözümü belirtmemiş.

Recep bey, rehber videosunda NVIDIA GTX 1xxx ve daha üstü seri bir ekran kartı olmadığı müddet problem olmadığını belirtti. Anakart uyumu diye bir şey var mı bilemiyorum açıkçası.
Yüklediğim fotoğrafı açıp yaklaştırırsanız oldukça net aslında ama sizin için tekrar yükledim.

Düzenleme: @tristessehivernale açtığı macOS uyumlu donanımlar konusunda GTX 970 ekran kartı uyumunun High Sierra'ya kadar olduğunu belirtmiş. Recep bey ise Mojave'de 1Xxx'e kadar problem olmadığını söylemişti.

Yanlış duymuş olabilirsin. 1xxx de dahil destekledikleri en son sürüm High Sierra. Bkz:

Bu arada daha indirdiğiniz imaj içeriğini bilmiyorsunuz, onu öğrenelim bi'. Yeni indirdiyseniz OpenCore'dur. BIOS ayarlarınız tam mı? Diğer USB portlarını denediniz mi?

Yanlış duymuş olabilirsin. 1xxx de dahil destekledikleri en son sürüm High Sierra. Bkz:

Bu arada daha indirdiğiniz imaj içeriğini bilmiyorsunuz, onu öğrenelim bi'. Yeni indirdiyseniz OpenCore'dur. BIOS ayarlarınız tam mı? Diğer USB portlarını denediniz mi?

Yardımcı olmak istiyorsunuz sağ olun fakat lütfen küçümsemeyin. Bilmiyorum çünkü daha önce böyle bir işleme kalkışmamıştım. Olabildiğince araştırmaya çabalıyorum, hazırcılık yapmamaya çalışıyorum.
High Sierra destekliyorsa o halde High Sierra imajı ile rehberin aynısını yapsam başarılı bir şekilde yükleyebilir miyim?
Cevaben:
USB 2.0 ve 3.0 tüm portları denedim.
OpenCore mu Clover mu olduğunu belirlemeniz için arayüzün fotoğrafını ekliyorum.

20210304_143024.jpg

BIOS MSI Click BIOS 5
XHCI hand off - enabled
Intel VT-d - disabled
Thunderbolt USB Support - enabled
GPIO3 Force PWR - enabled
Thunderbolt Security Level - DP++ only ( diğer seçenekler onetime saved Key, unique ID, legacy mode)
SATA mode - AHCI
Yanlış veya yapmam gereken başka BIOS ayarı varsa lütfen söyleyin düzelteyim.
Bilgisayarım masaüstüdür.

OpenCore. İndirdiğiniz konuda zaten yazıyor başlıkta. Secure Boot ve Fast Boot kapatın. High Sierra indirin. Kurulumlarda farklılık yok. Tek yapmanız gereken sisteminiz için config ayarlamak. Gerisi OpenCore olduğu için sürüm farklı olsa da kurulum aynı işliyor. Küçümsediğim yok, hata alırsanız belirtin.

Sağ olun indirmeye başlamıştım. Lakin High Sierra imaj konusunda "Burada paylaşılan EFI global yamalar içermez sadece cihazınıza özgün temel yamaları içermektedir." böyle bir ibare var bu global yamalardan kasıt nedir? Yani bu imajı kurduğumda bilgisayarımın bazı aksamları çalışmayacak ve benim daha sonradan yamalamam mı gerekecek?

Yeni konular

Geri
Yukarı