Getir kampanyalardan nasıl para kazanıyor?

BatFury

Decapat
Daha fazla  
Bugün 40tl'lik alışverişe 10tl ödedim. bu nasıl oluyor. markalar bundan nasıl kazanıyor? aklıma takıldı bilenler açıklayabilir mi.

Getir'i soyuyorum, GetirYemek'i soyuyorum, GetirBüyük'ü soyuyorum ve benim üzerimden nasıl para kazandıklarını anlayamıyorum. Kampanyasız 1 tane siparişim yok. 35 TL'lik şeyi 5-10 TL'ye düşürüp sipariş veriyorum sürekli.

Bir değil birden fazla metotla yapıyor;
1-Anlaştığı yerlere müşteri vaat ederek anlaşma yapıyorlar. Artık anlaşmanın içeriğine göre bayinin avantajı getirin avantajı oluyor.
2-Bölgeye ve bayiye göre ürünlere getirme ücretini yediriyorlar.
3-Bölgeye ve bayiye göre getirme ücreti eklemedikleri ürünlerin diğerlerine getirme ücreti ekleyerek piyasa fiyatının üzerine satıyorlar.
4-Çok fazla yerle anlaşıp stokların bazen kendi bazen farklı bayilerce fiyatı uygun olanını kullanıyorlar.
5-Sponsorluk sağlayarak devasa reklamların maliyetini minimize ediyorlar.
Kısaca marjinal çıktı artarak artan durumuna getirip kãr maksimizasyonu sağlıyorlar.
Not: Sözleşmeyi okursanız zaten az çok fikriniz oluşur.

Bugün 40TL'lik alışverişe 10TL ödedim. Bu nasıl oluyor. Markalar bundan nasıl kazanıyor? Aklıma takıldı bilenler açıklayabilir mi?

Kuryesine sormuştum: Siz o kampanyaları alınca daha çok alasınız geliyor. Sizde daha çok alışveriş yapıyorsunuz. Şirkette bu kadar çok alışverişten bolca komisyon kazanıyor. Bir nevi algı yönetmenliği yapılıyor.

Şöyle düşün bunun ingilizcede bir terimi vardı parayla gerçek kullancı satın aliyorsun kalıcı reklamları az tutup bunlara yatırım yapınca insanlar kendiğilinden reklam oluyor. Yani sen kaliteyi anladın arada sırada bakiyorsun karnın çok aç indirim fark etmeksizin getir yemekten sipariş veriyorsun zamanında yemek sepeti bunda tekti ama şimdi buna döndü olay.

Kuryesine sormuştum: Siz o kampanyaları alınca daha çok alasınız geliyor. Sizde daha çok alışveriş yapıyorsunuz. Şirkette bu kadar çok alışverişten bolca komisyon kazanıyor. Bir nevi algı yönetmenliği yapılıyor.
Doğru bi ayda 200 tl harcamışım getirde.
Bir de gelen sponsorluk ve yatırımlar da var. Bizim kullandığımız kuponlar hiç bir şey çalışana verilen ikramiyenin haddi hesabı yok.

Geri
Yukarı