Getir’den Sokak Hayvanlarına 1 Milyon Kap Mama

Kimsenin hayvanlarin kendisiyle alip veremedigi yok. Basibos sokak kopeklerinin sorun oldugunu anlamak icin daha kac kisinin olmesi gerek?
Kaç tane daha köpeğin 'başıboş' insanlar tarafından durduk yerde eziyet edilip öldürülmesi, aslında asıl tehlikenin insanlar olduğunu anlamanıza yetecek? Bu arada sokakların tapusu var herhalde sadece insanlar yaşayabilir diye.

Kaç tane daha köpeğin 'başıboş' insanlar tarafından durduk yerde eziyet edilip öldürülmesi, aslında asıl tehlikenin insanlar olduğunu anlamanıza yetecek? Bu arada sokakların tapusu var herhalde sadece insanlar yaşayabilir diye.
Hocam mama yerine barinak yapilabilirdi gereksiz olmus hatta yanlis olmus ayrica kopekler barninaklarda yasamaya daha musait hayvanlar ama ulkemizde barinaklar buna musait degil.

Sokak kopekleri cevreye zarar verdikce, insanlar tarafindan da kopeklere karsi siddet egilimi artiyor. Ben burada yapilan siddeti kesinlikle dogru bulmuyorum ama sokaklarda yuruyemeyen insanlar var artik. Gecenlerde aksam parkta yuruyus yaparken gelen 3 kopek yuzunden evime donmek zorunda kaldim. Her gece kendi aralarinda kavga dovus, yoldan gecenleri kovalama satasma girla. Kopeklerden korkan kisiler de var cocuklar da. Avrupa'da bir tane sokakta basibos cetelesmis kopek grubu bulamazsin. Benim kendi kopegim de var, kangal 7 aylik. Hayvanlari ve ozellikle kopekleri cok severim ama sokakta kopek olmaz.

Hocam mama yerine barinak yapilabilirdi gereksiz olmus hatta yanlis olmus ayrica kopekler barninaklarda yasamaya daha musait hayvanlar ama ulkemizde barinaklar buna musait degil.
Ben Getir'in yaptığı bu kampanyayı eleştirmedim hocam. Bazı yazılan yorumların vicdan seviyesini eleştirdim.

Sokak kopekleri cevreye zarar verdikce, insanlar tarafindan da kopeklere karsi siddet egilimi artiyor. Ben burada yapilan siddeti kesinlikle dogru bulmuyorum ama sokaklarda yuruyemeyen insanlar var artik. Gecenlerde aksam parkta yuruyus yaparken gelen 3 kopek yuzunden evime donmek zorunda kaldim. Her gece kendi aralarinda kavga dovus, yoldan gecenleri kovalama satasma girla. Kopeklerden korkan kisiler de var çocuklar da. Avrupa'da bir tane sokakta basibos cetelesmis kopek grubu bulamazsin. Benim kendi kopegim de var, kangal 7 aylik. Hayvanlari ve ozellikle kopekleri cok severim ama sokakta kopek olmaz.

Kaç çocuk öldü cidden sayamıyorum artık. Biz köpek katili veya hayvan düşmanı değiliz. Ama ciddi manada artık Avrupa'daki sistemi entegre etmemiz lazım ülkeye yoksa bu korkunç vakalar Hindistan ile benzeşmeye başlayacak. Daha geçen arkadaşımın kedisini parçaladılar. Yazık o da hayvan değil mi? Ciddi manada köpekler de bu durumda sıkıntıda insanlarda. Artık buna çözüm bulunması lazım.

Sokak kopekleri cevreye zarar verdikce, insanlar tarafindan da kopeklere karsi siddet egilimi artiyor. Ben burada yapilan siddeti kesinlikle dogru bulmuyorum ama sokaklarda yuruyemeyen insanlar var artik. Gecenlerde aksam parkta yuruyus yaparken gelen 3 kopek yuzunden evime donmek zorunda kaldim. Her gece kendi aralarinda kavga dovus, yoldan gecenleri kovalama satasma girla. Kopeklerden korkan kisiler de var cocuklar da. Avrupa'da bir tane sokakta basibos cetelesmis kopek grubu bulamazsin. Benim kendi kopegim de var, kangal 7 aylik. Hayvanlari ve ozellikle kopekleri cok severim ama sokakta kopek olmaz.
Nasıl oluyor da hayvan besleyen birisi bu tutuma giriyor anlamıyorum. Hocam bu konuda yarası olan insanlar (kendisine veya sevdiği birisine köpek saldırmış olanlar) mutlaka vardır ben de onlarla birlikte üzülürüm fakat buradaki tutum çok yanlış. Öncelikle hayvanlar birer insanlar tarafından sahibi olsun diye yaratılmadı. Sende bir canlısın onlarda canlı. Elbette bizim insan olmamız sebebiyle onlardan daha üstün olduğumuz noktalar vardır fakat bu demek değildir ki bütün hayvanlar birer oyuncak gibi olsun tarih boyunca var oldukları doğada değil de sahibi oldukları insanların evinde yaşamaya muhtaç olsun. Senin, benim ne kadar sokaklarda, dağlarda, bayırda dolaşma hakkım varsa aynı şekilde onlarında vardır. Pek tabii saldırma potansiyeli olan köpeklerin devlet tarafından gözetim altına alınması gerklidir ki bunun da sonu maalesef devletin çöp konteyneri olan barınaklara bu köpekleri atmasıdır. Ayrıca örnek verdiğiniz Avrupa da bir yılda hayvanlara yapılan şiddet ile ülkemizde yapılan şiddet haberlerini kıyaslamak gerekir diye düşünüyorum.

Yorumlara baktım da inanamadım. Hayvanlara içindeki öfkesini kusan cahiller.

Diğer konuda yazdığım mesajı kopyalıyorum. Neden böyle olduklarının anlaşılması için;

"""Bu arada köpekler tamamen bahane. Tüm köpekleri toplatın yokedin, aynı kişiler bu sefer "kediler apartmana giriyor, arabalara çıkıyor, motorlara çıkıyor" diye kedilerin toplatılmasını isteyecek. Onlarıda toplayın, "kuşlara ekmek vermeyin arabalara s.yolar"... Belediyeye şimdiden şikayetler geliyor, "kuşlara ekmek atıyorlar kuşlar çatıya geliyor" diye şikayet eden ruh hastaları var.

Peki hayvan düşmanlığının kaynağı ne? Çok basit; hayatlarında analarından babalarından, çevrelerinden sevgi görmemiş insanlar, biz sokak köpeklerine sevgi gösterince bilinçaltları alarm veriyor. Kendilerine "bile" sevgi gösterilmemişken, "sokak iti"ne gösterilen sevgiye tahammül edemiyorlar bilinçaltlarında.

hayvan düşmanlığı ve nedenine ek olarak, birçok insanda gördüğümüz insanı herşeyin merkezine koyan, herşeyden önemli tutan "antroposantrizm" düşüncesi oldukça ilkel bir düşünce şeklidir. Ve bu cahil insanların en belirgin ortak özelliklerinden biridir. Önce kendini düşünür, çevresini değil, sonra kendi akrabalarını düşünür başkalarını değil, sonra kendi milletini düşünür diğerlerini değil ve nihayetinde sadece kendi türünü düşünür, diğer canlıları değil."""

Buna ek olarak yaş etkenide var. Vicdan gelişimi ergenlik bitimine kadar sürer. Çoğu çocuk olduğu için henüz gelişmemiş olabilir temel insani vasıfları.

Olayı özetliyor bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

#ÜlkemdeSJWistemiyorum
Suriyeli Afgan göçmen derdimiz olmadan önce ekonomi yerine bunları ülkeden nasıl atarız diyor düşünüyorduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı